UFC

Muradov začal v UFC vítězstvím! Itala Di Chirica porazil v Kodani na body

Muradov začal v UFC vítězstvím! Itala Di Chirica porazil v Kodani na body
Zdroj: Profimedia

Hlavním tahákem kodaňské Fight Night UFC byl duel střední váhy mezi Jackem Hermanssonem a Jaredem Cannonierem, který vyhrál americký ranař Cannonier. Pro českého fanouška byl ale evropský galavečer zajímavý i díky premiérovému startu Machmuda Muradova, který svůj první zápas v prestižní organizaci vyhrál.

Muradov se stal během jediného týdne pro sázkové kanceláře v duelu s Alessiem Di Chiricem favoritem. A to i přesto, že na přípravu měl necelých 14 dnů. Do Kodaně letěl jako náhradník za zraněného Poláka Petera Sobottu.

S odhodláním pak přišel k oktagonu s vlajkou Uzbekistánu na zádech, tu českou měl v rukou jeho trenér Petr Kníže. Nástup si Muradov velmi užil a působil velmi emotivně, narozdíl od Itala Di Chirica, jehož výraz byl velmi soustředěný.

V prvním kole byl Muradov viditelně aktivnější a Ital spíše šetřil síly. Nejdůležitější momenty ale přišly až v závěrečných vteřinách, kdy ustál atak Di Chirica a nakonec ho dostal i na zem.Podobně vypadalo i druhé kolo, kdy rozhodčí ocenili hlavně aktivitu Muradova. S pokračujícím časem ale byla znát síla úderů Itala, který poměrně často začal trefovat česko-uzbeckého bojovníka na hlavu, zejména levým hákemMuradov i v posledním kole dokázal udržet taktiku a nepustil Di Chirica do wrestlingu a celý zápas se odehrál v postoji. A i když Ital v závěru hodně Muradova trefoval, nakonec to na obrat nestačilo. Machmud Muradov se stal prvním bojovníkem z Uzbekistánu, který vyhrál zápas v UFC. Zároneň udělal radost českým fanouškům, kteří ho vzali za svého.


 

Prvním zápasem večera byl duel Velšana Jacka Shora s Nohelinem Hernandezem, který skončil podle předpokladů. Shore, pro nějž byl start v Kodani debutem v UFC, zničil amerického fightera ve třetím kole submisí.

Marc Diakiese poté v lehké váze několikrát trefil Landa Vannatu na obličej a způsobil mu krvavá zranění. Vannata přišel i o chránič zubů, ale tříkolový souboj nakonec ustál až do konce. Verdikt rozhodčích byl ale jednoznačný a vítězem se stal Konžan Diakiese.

Související obsah

Souboj Švédky Lisy Länsbergové s Macy Chiassonovou příliš atraktivní nebyl a obě rivalky vyržely v kleci až do konce třetího kola. Po něm sudí rozhodli o těsném vítězství Länsbergové, která byla o něco málo aktivnější.

Nečekané rozuzlení měl duel Američana Brandona Davise a Gigy Čikadzeho z Gruzie. Vyrovnaný souboj měl původně dva vítěze. Jenže dodatečná kontrola zápisu rozhodčích odhalila chybu a Čikadze v podstatě přišel o moment oslav.

Rakušan Ismail Naurdijev měl duel s Afgháncem Sidžarem Bahadurzadou jasně pod kontrolou. Zápas se sice protáhl až do konce třetího kola, ale rozhodčí měli jasnou volbu. Naurdijev se tak po červencové prohře s Chancem Rencourtem vrátil na vítěznou vlnu. Pro pasivního Baharuzadu to byl možná poslední zápas v UFC.


John Phillips se postaral o nejkrásnější a zároveň nejrychlejší koncovku. Během 17 sekund trefil dvakrát Alena Amedovskiho na hlavu, který šel k zemi a sudí pak raději rychle zápas ukončil.Domácí publikum nadchl Nicolas Dalby, který ve velmi atraktivním duelu udolal Brazilce Alexe Oliveiru a slyšel zasloužené ovace.


Čtyři roky neporažený Michail Olekseijczuk se pak musel sklonit před Ovincem Saint Preuxem, který si možná po dvou přechozích prohrách zachránil kariéru v UFC. Fighter z Haiti zvítězil na submisi ve druhém kole.


Rumun Ion Cutelaba sestřelil už v prvním kole Chalila Roundtreho k zemi a po sérii úderů loktem sudí raději zastavil zápas a vyhlásil jej vítězem.


Urputný souboj mezi Gilbertem Burnsem a Gunnarem Nelsonem skončil vítězstvím Brazilce Burnse na body, Islanďan Nelson utrpěl třetí prohru v posledních čtyřech zápasech.


Úspěšný dánský večer korunoval těsně před plánovaným vrcholem večera Mark Madsen, kterému stačilo na zničení Danila Belluarda jen jediné kolo.Poslední zápas večera pak vyzněl jasně pro Jareda Cannoniera, který přestál úvodní nápor Hermanssona a ve druhém kole ukončil zápas několika tvrdými údery na hlavu.

Výsledky večera UFC v Kodani:

Middleweight
Jared Cannonier - Jack Hermansson, TKO (2. kolo, 0:27)

Lightweight
Mark Madsen - Danilo Belluardo, TKO, (1. kolo, čas 1:12)

Welterweight
Gilbert Burns - Gunnar Nelson, rozhodčí (29-28, 29-28, 29-28 - 3. kolo, čas 5:00)

Light Heavyweight
Ion Cuțelaba - Chalil Rountree Jr., TKO, (1. kolo, čas 2:35)

Light Heavyweight
Ovince Saint Preux - Michał Oleksiejczuk, submise (2. kolo, čas 2:14)

Welterweight
Nicolas Dalby - Alex Oliveira, rozhodčí (29-28, 29-28, 29-28 - 3. kolo, čas 5:00)

Související obsah

Middleweight
John Phillips - Alen Amedovski, knock-out (1. kolo, čas 0:17)

Middleweight
Machmud Muradov - Alessio Di Chirico, rozhodčí (29-28, 29-28, 29-28 - 3. kolo, čas 5:00)

Welterweight
Ismail Naurdiev - Sidžar Bahadurzada, rozhodčí (30-26, 30-25, 30-25 - 3. kolo, čas 5:00)

Featherweight
Giga Čikadze - Brandon Davis, rozhodčí (29-28, 29-28, 29-29 - 3. kolo, čas 5:00)

Women's Bantamweight
Lina Länsberg
- Macy Chiasson, rozhodčí (29-27, 29-27, 29-28 - 3. kolo, čas 5:00)

Lightweight
Marc Diakiese
- Lando Vannata, rozhodčí (30-27, 30-27, 30-26 - 3. kolo, čas 5:00)

Bantamweight
Jack Shore
- Nohelin Hernandez, submise (3. kolo, čas 2:51)

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události