Fotbal

Kuriózní semifinále mistrovství Afriky: Bleskový gól i trapas gólmana

Kuriózní semifinále mistrovství Afriky: Bleskový gól i trapas gólmana
Zdroj: Profimedia

Africký pohár národů je v plném proudu a semifinále Ghany s Pobřežím Slonoviny přineslo hned dvě kuriózní situace. Bleskový gól a minelu brankáře, která Ghanu posunula do boje o titul.

Fotbal je sport, který baví celý svět. Nezáleží, na jakém kontinentu se nacházíte, kopaná je populární všude. A výjimkou není ani Afrika. Tam momentálně probíhá kontinentální mistrovství, které došlo už do semifinále.


V něm se utkala Ghana s Pobřežím Slonoviny a zápas ovlivnily dvě netradiční situace. První přišla hned v úvodu druhého poločasu, kdy ghanským hráčům trvalo jen devět vteřin na to, aby dali gól a zvýšili na 2:0. O dvě minuty později navíc druhým gólem během pár vteřin navýšil na tříbrankový rozdíl Mumuni.


Pobřeží Slonoviny tak prohrávalo 0:3 a vše vsadilo na útočnou kartu. V 78. minutě se to vyplatilo. Z přímého kopu se jim podařilo snížit, obrovský podíl ale na tom měl brankář Ghany, kterému střela podklouzla pod tělem.


Nemuselo ho to ale mrzet, protože Ghana zvítězila 3:1 a postoupila do finále, ve kterém vyzve vítěze duelu mezi Senegalem a Mali.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události