Fotbal

Rasismus na fotbale: Hráč, kterému nadávali dostal červenou kartu

Rasismus na fotbale: Hráč, kterému nadávali dostal červenou kartu
Zdroj: Profimedia

S rasistickými nadávkami na fotbale, jako by se poslední dobou roztrhl pytel. Česká reprezentace kvůli rasismu odehraje svůj kvalifikační zápas v Bulharsku na prázdném stadionu. Na Ukrajině se nyní stal obětí Brazilec Taison, který na "fanoušky" zareagoval, a dostal kvůli tomu červenou kartu.

Nedělní zápas nejvyšší ukrajinské ligy mezi Šachtarem Doněck a Dynamem Kyjev měl být svátkem fotbalu. Jenže tento šlágr kola se do historie nezapíše pohledným fotbalem, nýbrž nechutným rasistickým chováním příznivců Dynama Kyjev.


Podle protokolu UEFA je postup při rasismu na stadionu následující:
1. zápas je přerušen a na stadionu zazní výzva, aby rasistické nadávky přestaly.
2. zápas je přerušen, hráči jsou na nějaký čas odvedeni ze hřiště do kabin a opět zazní výzva.
3. pokud rasistické chování neustává, zápas musí být předčasně ukončen.


V Charkově, kde Šachtar hraje své domácí zápasy, došlo na první dva kroky, ale nejvíc to odskákal brazilský záložník Taison. Na něj byly ony rasistické urážky moc. Směrem ke kotli soupeře ukázal zdvihnutý prostředníček a nakopl k nim míč, za což byl potrestán červenou kartou.

Taison ze hřiště odcházel v slzách, když byla hra přerušena a utěšovali ho i jeho soupeři. Až po pauze v útrobách stadionu, když se všichni hráči vrátili na hřiště uviděl Taison onu červenou kartu a plný emocí nevěděl jak reagovat, tak se pouze usmál.


 

Velká škoda, že rasismus stále ze stadionů nemizí. Při tomto zápase byla k vidění například tato nádherná klička v podání dalšího Brazilce Dentinha, jenže nechutné chování fanoušků Dynama tento moment bohužel zastínilo.

I přes vyloučení Taisona nakonec dokázal Šachtar dovést zápas do vítězého konce a po výhře 1:0 nad svým úhlavním rivalem tak má na čele již dvanáctibodový náskok na druhou Zoryu Luhansk.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události