Tenis

Berdych oficiálně ukončil kariéru, poděkovala mu i Kvitová

Berdych oficiálně ukončil kariéru, poděkovala mu i Kvitová
Zdroj: Profimedia

Turnaj mistrů využil Tomáš Berdych k oznámení konce jeho báječné kariéry. Mezi semifinálovými zápasy nastoupil na kurt a veřejně se rozloučil.

Nejlepší český tenista poslední doby definitivně ukončil svou profesionální kariéru. Tomáš Berdych měl smůlu, že hrál v době tří tenisových gigantů Federera, Djokoviče a Nadala. Od roku 2010 vyhráli tři grandslamy Murray a Wawrinka a jeden Čilič. Zbylých 33 si rozdělili právě oni tři suveréni posledních let.


Berdych vyhrál dvakrát Davis cup, jednou Hopman cup, ale grandslamový triumf mu chybí. Nejblíže mu byl v roce 2010, když ve finále Wimbledonu nestačil na Rafaela Nadala.


"V životě si můžete koupit spoustu věcí, ale pro nás tenisty je pouze ten moment když skončí zápas a vy hrajete v aréně jako je tato a vy jste ten kdo vyhrál zápas, tak tohle, si myslím, je pro všechny, nebo minimálně pro mě to nejlepší," uvedl Berdych, co si ve své kariéře užíval nejvíc.

"Pamatuji si, když jsem prvně přišla do Prostějova, viděla jsem jak tvrdě makáš a pro mě to byla skvělá motivace. Byl jsi užásný hráč a inspirace. Jsem velmi pyšná, že jsem mohla hrát po tvém boku na Hopman cupu a poznala tě jako člověka. Díky parťáku," napsala Petra Kvitová na svém twitterovém účtu vzkaz Berdychovi.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události