Hokej

Pastrňákovi to střílí! Útočí na legendy a míří za rekordem

Pastrňákovi to střílí! Útočí na legendy a míří za rekordem
David Pastrňák Zdroj: profimedia.cz

Dvacet gólů a teprve 22 zápasů. David Pastrňák si drží střeleckou formu a už po čtvrtině základní části NHL dává pokyn ke spekulacím, kolik na konci sezony může nastřílet gólů. Pohled do historie říká, že český snajpr může směle atakovat legendy. A dokonce ani Alex Ovečkin ve své rekordní sezoně neměl tak úžasný start.

Absolutní rekord NHL drží Wayne Gretzky, který v sezoně 1981-82 dosáhl na 92 branek za 80 zápasů. Od roku 2000 je nejlepší výsledek 65 gólů Alexe Ovečkina z ročníku 2007-08. Českým maximem je Jágrových 62 úspěšných zásahů ze sezony 1995-96.


A poslední dva uvedené rekordy by v letošním ročníku NHL mohly padnout právě díky havířovskému rodákovi. Čistě statisticky má najeto na 75 branek, ale není pravděpodobné, že by jeho forma nezaznamenala žádné výkyvy. Nicméně meta 66 gólů, které by byly novým maximem tisíciletí, nevypadá vůbec nereálně.

Zdroj: TN.cz


Na druhou stranu je stále možné, že fenomenální Pasta ještě další přidá a bude atakovat i ty nejlepší výkony v historii ligy. Oněch 75 branek, na které míří jeho gólový průměr na zápas, by byl osmý nejlepší výsledek v historii celé NHL.

Související obsah


A když se podíváme na to, jak na tom byli po 22 zápasech autoři těch nejlepších střeleckých výkonů, Pastrňák rozhodně nezaostává.

Ovečkin ve své nejlepší sezoně měl touto dobou 14 gólů, a legendární Brett Hull měl dokonce pouze devět gólů po dvaadvaceti zápasech v ročníku, kdy nakonec dosáhl na 72 branek.

sup, ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události