Fotbal

Dojemná rozlučka švédského hráče, Rosenberg se neubránil slzám

Dojemná rozlučka švédského hráče, Rosenberg se neubránil slzám
Zdroj: Twitter / Minne Groenstege

Tak takové rozloučení před domácími fanoušky si Markus Rosenberg nevysnil ani ve svém nejlepším snu. Ve čtvrtečním utkání Malmö proti Dynamu Kyjev nastoupil sedmatřicetiletý matador v základní sestavě a dvěma góly pomohl k neskutečnému obratu švédského celku. Malmö nakonec zvítězilo 4:3 a přiblížilo se postupu do jarní fáze Evropské ligy.

Markus Rosenberg už před časem oznámil, že letošní sezona je pro něj tou poslední. S Malmem se umístil už ve skončené švédské lize na druhém místě. Nyní ho čekalo poslední vystoupení před domácími fanoušky v utkání Evropské ligy, kde se Malmö utkalo s Dynamem Kyjev. Fanoušci mu při té příležitosti připravili i krásné choreo na jeho počest.Markus Rosenberg započal svoji v karieru v dresu švédského celku už v pěti letech. Přes mládežnické výběry se pak dostal až do hlavního týmu a debutu proti AIK, a to věku 16 let. Po čtyřech sezonách v Malmö se pak vydal do světa, kde obešel zajímavé fotbalové štace jako byl Ajax, Werder Brémy nebo West Bromwich. V roce 2014 se pak na sklonku kariéry vrátil zpátky do Malmö a nakonec zde vydržel až do sladkého konce, kdy dvěma góly zařídil fantastický obrat proti Kyjevu.

Související obsahDomácí vstoupili do utkání lépe a brzy vedli po gólu Bengtssona 1:0. Ukrajinský tým však ještě po prvním poločase dokázal výsledek utkání otočit a do šaten tak šlo Dynamo s vedením 2:1.Po přestávce však přišla chvíle švédského útočníka. Rosenberg se nejdříve prosadil z rohového kopu, když po zahraném signálu výborně vystřelil z voleje a srovnal stav zápasu. Vzápětí se prosadil ještě Rakip a Malmo vedlo 3:2. Dynamo Kyjev šlo navíc do deseti, když před vlastním vápnem nasimuloval faul Sydorčuk dostal druhou žlutou kartu. Kyjev však i v oslabení znovu srovnala zásluhou Verbiče.Utkání za stavu 3:3 spělo do svého konce. Jenže v šesté minutě nastaveného času přišla znovu chvíle sedmatřicetileté legendy Malmö. Rosenberg si naběhl na centr a rozhodl o osudu utkání. Stadion v tu chvíli bouchl nadšením. Sám útočník běžel svůj gól oslavit do kotle fanoušků, kteří ho zaplavili vřelým objetím. Rosenber se pak ani neubránil slzám, když mával příznivcům na rozloučenou.
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události