Biatlon

Velká bída! České duo v prvním závodě nové sezony ani nedojelo

Velká bída! České duo v prvním závodě nové sezony ani nedojelo
Jakub Štvrtecký Zdroj: profimedia.cz

První závod Světového poháru v biatlonu se české reprezentaci vůbec nevydařil. Ve smíšené štafetě dvojic ve švédském Östersundu Jessica Jislová s Jakubem Štvrteckým nedojeli, jelikož po poslední střelbě vleže byl Štvrtecký stažen ze závodu, protože ho dojely štafety v čele. Z vítězství se nakonec radovali domácí Švédové, druzí skončili Němci a třetí Norové.

Už od první zastávky na střelnici se Jislová se Štvrteckým trápili. Česká reprezentantka hned osmkrát dobíjela a také musela na jedno trestné kolo.

To Štvrtecký úplně zbabral svou poslední střelbu vleže, kdy musel na dvě trestná kola a než je oběhl, už ho předstihly štafety, které bojovaly o první místa. Proto ho pořadatelé stáhli ze závodu.

„Dneska to byl extrém, od začátku jsme strádali. Ještě nás nikdy ostatní nelupli, co pamatuju. Hodně těžký… Nečekal jsem žádný zázrak, ale když vás lupnou, je to potupa,“ přiznal trenér Zdeněk Vítek.

Jedná se tak o historicky nejhorší závod pro českou reprezentaci v této disciplíně. Doposud nejhorším výsledkem bylo 18. místo Veroniky Vítkové a Ondřeje Moravce z března loňského roku.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události