Basketbal

Nymburk zvládl nervydrásající koncovku a uhájil druhé místo ve skupině

Nymburk zvládl nervydrásající koncovku a uhájil druhé místo ve skupině
Zdroj: Oficiální stránky basketbalové Ligy mistrů

Basketbalový Nymburk i nadále podává skvělé výkony. V Lize mistrů se utkal s německým Bambergem, který by v případě výhry mohl vystřídat český tým na druhém místě skupiny. Jenže basketbalisté Nymburku v Německu dotáhli náskok soupeře, zvládli koncovku a vyhráli o čtyři body.

První dvě čtvrtiny patřily Bambergu. Domácí vedli od prvních minut a Nymburk stále dotahoval. Poprvé se Češi dostali do vedení až v úplném závěru druhé čtvrtiny.


Opora Nymburku Jaromír Bohačík zůstal na marodce, ale i bez něj se českému týmu zadařilo. Bamberg sice ke konci zápasu vedl 79:76, ale koncovka se Nymburku povedla náramně, takže Češi zvítězili 84:80.


Nejvíce bodů z celého zápasu zaznamenal Vojtěch Hruban, který jich nasázel 20. K tomu přidal ještě 4 asistence. Nymburk tak i díky němu udržel druhé místo ve skupině. Do další fáze soutěže postoupí z osmičlenné tabulky čtyři týmy a Nymburk má k postupu zatím velmi dobře nakročeno. Jedinou kaňkou na vítězství je zranění, kvůli kterému nedohrál zápas Pavel Pumprla.

Související obsah

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události