Fotbal

Fanoušci Baníku vybrali přes 300 tisíc! Peníze pomohou pozůstalým

Fanoušci Baníku vybrali přes 300 tisíc! Peníze pomohou pozůstalým
Fanoušci Baníku - ilustrační foto Zdroj: profimedia.cz

Sobotní zápas Fortuna ligy mezi Baníkem Ostrava a Spartou byl hodně speciální. Nešlo ani o to, že se jedná o dva rivaly jejichž zápasy bývají vyhecované, tentokrát byla mnohem důležitější aktivita fanoušků domácího celku. Ti totiž uspořádali sbírku na pomoc pozůstalým po střelbě ve Fakultní nemocnici. Nakonec se vybralo neuvěřitelných 326 968 Kč. Celá částka poputuje na transparentní účet.

Masakr, který se stal v úterý v ostravské nemocnici, zasáhl celou Českou republiku. Zcela pochopitelně nejvíce místní obyvatelé a tím pádem i Baník. Příznivci tohoto klubu proto využili příležitost sobotního utkání a před zápasem udělali finanční sbírku.

„Peníze sice člověku život vrátit nedovedou, ale žít se bez nich nedá ani v časech dobrých, natož zlých,“ stojí v příspěvku facebookové stránky Baník Baníku.


 

Nakonec se vybralo neuvěřitelných 326 968 Kč. Peníze poputují na transparentní účet zřízený Fakultní nemocnicí Ostrava. Kdo se sbírky nemohl zúčastnit, může ještě na daný účet přispět.

Související obsah


 

Další finanční pomoc poskytl i Baník. „Klub se rozhodl poukázat část výtěžku ze sobotního duelu se Spartou ve výši 150 tisíc korun. Kromě toho se sami hráči a realizační tým Baníku rozhodli vybrat mezi sebou další peníze, které k původním 150 tisícům přibudou. K této iniciativě se přidávají i ostatní zaměstnanci klubu,“ stojí v prohlášení.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události