Biatlon

Stíhačku ovládla Eckhoffová. Davidová si úspěch odstřelila na střelnici

Stíhačku ovládla Eckhoffová. Davidová si úspěch odstřelila na střelnici
Zdroj: Profimedia

Biatlonistka Markéta Davidová nastupovala do sobotní stíhačky ve francouzském Annecy na třetím místě, které si vyjela v pátečním sprintu. Závod ji však vůbec nevyšel a po šesti chybách na střelnici obsadila až 28. místo. Z vítězství se radovala opět Norka Tiril Eckhoffová.

Slibné umístění české reprezentantky dostalo vážnou trhlinu už při první střelecké položce, kdy Davidová udělala hned tři chyby a propadla se na 18. místo. Při druhé střelbě se sice dvaadvacetiletá biatlonistka nedopustila ani jedné chyby a přiblížila se nejlepší desítce. Definitivní naději na dobrý výsledek si však odstřelila na třetí položce, kdy znovu chybovala, a to hned dvakrát. Nakonec z toho bylo až šest střeleckých chyb a 28. místo.
 

Závod ve francouzském Annecy nejlépe zvládla Norka Eckhoffová, která navázala na svůj výkon ze sprintu a obhájila vítězství. Druhá pak skončila další norská závodnice Tandrevoldová, která zaostala o 38 vteřin. Třetí pak byla Švýcarka Haeckiová.
 

Češkám se závod nepovedl, kromě Markéty Davidové, chybovaly i další závodnice. Jessica Jislová skončila 41. Lucie Charvátová pak udělala až hrozivých devět chyb na střelnici a skončila na 55. místě.
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události