MMA

Bomby, které zvedají ze židlí! TOP 5 knockoutů v UFC za rok 2019

Bomby, které zvedají ze židlí! TOP 5 knockoutů v UFC za rok 2019
Zdroj: Profimedia

UFC rok 2019 přinesl fanouškům velkolepou podívanou. Kromě 19 titulových zápasů bylo na 40 oficiálních galavečerech viděno bezpočet ukončení, které se přehrávaly znovu a znovu. Podívejte se na vybraných TOP 5.

Ukončení před limitem bylo v uplynulém roce mnoho. Každé bylo svým způsobem unikátní a zaslouží si poklonu. Nicméně do TOP 5 knockoutů redakce Nova Sport se vybraly takové, které šokovaly ještě dlouho po skončení zápasu.


Machmud Muradov vs. Trevor Smith – UFC Washington DC, 7. prosince

Český Uzbek (24-6-0) nastoupil v prosinci do svého druhého zápasu v UFC. V úvodním zápase galavečeru se postavil veteránovi Trevoru Smithovi (15-10-0). Po taktickém rozebírání soupeře Mach nastoupil ve třetím kole a naučenou kombinací uspal Američana až mu vylítl chránič zubů. Za předvedené KO. si Muradov odnesl bonus a ocenění výkon večera.

Jorge Masvidal vs. Ben Askren – UFC 239, 7. červenec
Před zápasem o největšího grázla se Masvidal (35-13-0) utkal s velkohubým Askrenem (19-2-1NC). Před vzájemným soubojem si několikrát oba zápasníci vyměnili ostrá slova. Jorge se za urážky pomstil už 4 vteřiny po začátku duelu. K soupeři se rozběhl přes celou klec a naskočeným kolenem poslal Bena do bezvědomí. Předvedené KO ESPN zvolilo 5. nejlepším sportovním výkonem za rok 2019.

Jessica Andrade vs. Rose Namajunas – UFC 237, 12. květen
První kolo zápasu o titul bantamové váhy (do 52 kg) vyhrála Namajunas (8-4-0). Prvních pět minut byla jasně lepší, a dokonce soupeřku poslala na zem. Šampionka ve svém výkonu pokračovala i ve druhém kole a tvrdě trefovala Andrade (20-7-0). Zvrat přišel dvě minuty před koncem kola, kdy Brazilka nadzvedla Rose a praštila s ní o zem. Favoritka tvrdě dopadla na hlavu a zůstala ležet.

Johnny Walker vs. Miša Cirkunov – UFC 235, 3. března
Jen 36 vteřin stačilo Walkerovi (17-4-0) na ukončení duelu v polotěžké váze (do 94 kg) Mishy Cirkunova (15-5-0). Po úvodním oťukávání soupeře vystartoval kolenem, které trefil přímo na bradu soupeře a pak ho domlátil na zemi. Po knockoutu zasalutoval fanouškům a předvedl tradičního červíka. Nicméně při oslavě si smolně vykloubil rameno.

Anthony Pettis vs. Stephen Thompson – UFC Fight Night 148, 24. března
Thompson (15-4-1), bývalý adept na titul velterového šampiona (do 77 kg), v kleci tradičně ze vzdálenosti okopával soupeře. Pettis (22-9-0), který se pro tento duel vrátil do vyšší váhové kategorie, zahájil úspěšnou obranu pět vteřin před koncem 2. kola. Poté, co ho Stephen zatlačil na pletivo, se odrazil od klece a tvrdou pravou trefil bradu soupeře. Za KO. si vysloužil ocenění výkon večera.

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události