NHL

Rána pro fanoušky! Ovečkin nebude hrát Utkání hvězd NHL

Rána pro fanoušky! Ovečkin nebude hrát Utkání hvězd NHL
Zdroj: profimedia.cz

Fanoušci se už těšili, že na Utkání hvězd 25. a 26. ledna v St. Louis uvidí na vlastní oči Alexandera Ovečkina. Vždyť ho také svými hlasy zvolili jako kapitána Metropolitní divize. Ale čtyřiatřicetiletý Rus jejich přání nevyslyšel. Tradiční akci NHL vynechá, aby byl fit pro druhou polovinu sezony.

Měl být jedním ze čtyř kapitánů jednotlivých divizí. Stejně jako Pastrňák, McDavid a MacKinnon. Jenže Ovečkin poslední lednový víkend do St. Louis nepojede. Počtvrté ve své kariéře All Stars Game vynechá, ačkoliv byl nominovaný.

„Děkuji všem, co mě zvolili kapitánem. Je to těžké rozhodnutí, ale musím poslouchat mé tělo. Chci být připraven na druhou polovinu sezony. Potřebuji být zdravý, proto musím dělat to, co je nejlepší pro mě a můj tým.“

 


 

Podle pravidel tak Ovečkin musí vynechat první zápas po Utkání hvězd. „Opravdu nechcete vynechat zápas, ale pravidla jsou pravidla. Zaplaťpánbůh jsem zdravý, ale vynechat Utkání hvězd prostě musím, protože musím být (zdravotně) v pohodě a být připravený na play off. Nejdůležitější věcí není tahle polovina sezony, ale až play off,“ dodal.

Související obsah

„Utkání hvězd je vždycky skvělá zkušenost. Potkáte se s novými hráči, hrajete proti skvělým hráčům, těm nejlepším v lize, ale právě teď se potřebuji zaměřit na své zdraví a pomoci týmu k úspěchu v play off,“ pokračoval.

Je to počtvrté, co se Ovečkin nezúčastní Utkání hvězd. Poprvé to bylo v roce 2012, kdy měl zrovna disciplinární trest. Poté o čtyři roky později byl zraněný a v lednu letošního roku si taktéž potřeboval odpočinout.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události