Mistrovství světa PDC v šipkách se pomalu blíží do svého konce. Prvními semifinalisty, kteří se zapojí do závěrečných klání, je Nathan Aspinall a Peter Wright. Oba tak potvrdili roli favorita ve svých čtvrtfinálových duelech. Ve večerních kláních pak uspělo i duo van Gerwen a Price, kteří neměli se svými čtvrfinálovými soupeři přilíš problémů a taktéž postupují do nejlepší čtyřky turnaje.
Prvním jistým semifinalistou se stal osmadvacetiletý Angličan Nathan Aspinall, který porazil belgického konkurenta van der Bergha 5:3 na sety. Světová dvanáctka přišla hned v úvodu o podání a následně i o celý set. Pak se však Aspinall rozjel k dobrému výkonu a v zápase hraném na 5 vítězných setů vedl už 4:1. Soupeř, kterému patří ve světovém žebříčku 29. místo, se však nevzdal a zápas zdramatizoval na stav 3:4. Aspinall však překvapení nepřipustil a v utkání nakonec zvítězil 5:3.
Nathan Aspinall and Peter Wright are the first two players through to the Semi-Finals...
— PDC Darts (@OfficialPDC) December 29, 2019
Who will join them tonight? We have two more mouthwatering ties coming at 1900 GMT pic.twitter.com/KKdGgBpQ3F
Druhým semifinalistou se stal podle očekávání Peter Wright. Skotský šipkař měl však nečekaně hodně problémů s Lukem Humphriesem. Stejně jako v předchozím zápase totiž Wright vedl už 4:1 na sety, ale jeho soupeř dokázal snížit až na stav 3:4. Světová sedmička si však svůj postup mezi čtyři nejlepší nakonec pohlídala. Peter Wright měl zejména skvělý průměr na tři šipky, kde zaznamenal přes 105 bodů, navíc přidal rovnou 12. stoosmdesátek.
Související obsah
Ve třetím čtvrtfinálovém zápase se předvedl nizozemský fenomén a světová jednička Michael van Gerwen. Ten však proti Litevci Labanauskasovi nepředvedl svůj vrcholný výkon, přesto nakonec zvítězil 5:2 na sety a raduje se z postupu do semifinále, ve kterém se utká s Angličanem Aspinallem.
Související obsah
Dominantní výkon naopak předvedla světová trojka Gerwyn Price, který nedal svému anglickému konkurentovi příliš šancí a zvítězil jasně 5:1. Velšan se v semifinále utká v třaskavém souboji se světovou sedmičkou, extravagantním Skotem Peterem Wrightem.