NHL

Forsberg vystřihl parádní trik! Lakros chce na revanš měnit pravdila

Forsberg vystřihl parádní trik! Lakros chce na revanš měnit pravdila
Zdroj: Twitter

Naprosto fenomenální kousek předvedl v nočním zápase NHL mezi Edmontonem a Nashvillem útočník Filip Forsberg! Jeho netradiční kousek sice nakonec na vítězství nestačil, i tak ale jeho neobvyklý počin zaslouží smeknutí klobouku. Konec konců, podívejte se sami!

Edmonton se dostal v desáté minutě do vedení po zásahu Nuget-Hopkinse. V podstatě vzápětí ale dokázal Nashville srovnat. A to neortodoxním způsobem, který je k vidění málokdy! Filip Forsberg se s tím zkrátka nemazal.

Pětadvacetiletý Švéd si zřejmě vzpomněl na to, že před odchodem na zápas viděl v televizi záznam lakrosového utkání. Jeho zakončení totiž silně připomíná řešení, kterým ohrožují branku právě lakrosisté.

Související obsah

Forsberg měl při svém nápaditém pokusu i kousek štěstí. Brankář Mike Smith se rychle přesouval k tyči a o jeho výstroj se nakonec kotouč dostal do sítě.

Pokud by hrací předmět netrefil gólmanův bok, zřejmě by skončil mimo klec. Smith totiž reagoval rychle a stihl nastavit proti hokejce lapačku. Zastavit puk se mu až ale nepovedlo, na to byly Forsbergovy ruce dostatečně rychlé.

 

Související obsah

Parádní gól sice na výhru nestačil, zato možná způsobil „revoluci“. Národní lakrosová liga sdílela příspěvkem s Forsbergovým gólem s vtipnou odezvou.

„Za každý gól ve stylu lakrosu v NHL musí naši hráči vstřelit gól v hokejovém stylu. Jen to je fér,“ pobavil twitterový účet NLL, který ale zároveň trochu zalitoval, že toto pravidlo nelze na hráčích vymáhat.

Lakrosový trik, kterému se přezdívá „Michigan“ ale zdobí především dravého devatenáctiletého (!) Rusa Andreje Svěčnikova, který si letos dovolil tuhle parádu vystřihnout už dvakrát!

Související obsah

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události