Basketbal

Nymburk zvládl infarktový závěr a zajistil si nejhůře druhé místo

Zdroj: Oficiální stránky basketbalové Ligy mistrů

Velké drama se odehrálo na pražské Královce. Nymburk se utkal s Nižným Novgorodem a měl šanci si zajistit nejhůře druhé místo ve skupině. Domácí sice dlouho prohrávali, ale v dramatické koncovce nakonec uspěli, a vydřeli tak výhru 76:72.

V první čtvrtině se nejdříve do vedení dostali basketbalisté Nymburka, jenže Rusové šestibodový náskok dokázali smazat a nakonec první část vyhráli oni o 6 bodů.

I v druhé desetiminutovce byli lepší hosté, kteří své vedení v jednu chvíli rozšířili až na dvanáct bodů. V polovině zápasu platilo skóre 43:51.

Ve třetí čtvrtině to ale byla jiná písnička. Domácí naprosto dominovali, zatímco basketbalisté Novgorodu nebyli takřka schopni trefit koš. Hosté ve třetí části dali pouze dva koše za dva body a proměnili dva trestné hody. Nymburku naopak padalo do koše skoro všechno, takže třetí část skončili se sedmibodovým náskokem.

Koncovka zápasu byla nervydrásající. Rusové stáhli náskok domácích a jako první dosáhli na hranici sedmdesáti bodů, když měl Nymburk bodů 68. Jenže domácí hnaní velkou podporou fanoušků zvládli poslední okamžiky zápasu lépe a nakonec zvítězili 76:72.

Z ruského týmu nejvíce zářili Američan Jenkins, který nastřílel 25 bodů a jeho krajan Willis, jenž dosáhl na double double, když získal 14 bodů a 10 doskoků. Nymburku nejvíce body pomohl k výhře Deishuan Booker, který jich nastřílel 22.

Nymburk se tak alespoň na chvíli dostal na první místo ve své skupině. Druhé Tenerife, které má s Nymburkem lepší vzájemné zápasy bude dohrávat dvanácté kolo ve středu proti Gaziantepu. Čeští basketbalisté si výhrou pojistili nejhůře druhé místo, a v případě, že Tenerife ještě zaváhá, může bojovat i o příčku první.