Zadina pálil ostrými, další prohře Red Wings ale nezabránil

Útočník Detroitu Red Wings Filip Zadina byl ústřední postavou v utkání proti Minnesotě Wild. Jeho dva gólové příspěvky však k vítězství nestačily. Minnesota díky famózní druhé třetině nakonec zvítězila 4:2.

Zadina se prosadil hned v úvodních minutách první třetiny, jeho první trefa však byla velice šťastná. Dvacetiletý hokejista totiž hledal před brankou svého spoluhráče, kterému také vyslal prudký pas, jenž si však do brány smolně srazil jeden z obránců Wild.

Minnesotě však brzký obdržený gól moc vrásek nenadělal. Hned za minutu a dvacet vteřin totiž srovnal Greenway. Detroitu však pomohla přesilová hra a důraz Filipa Zadiny v před brankovém prostoru. Pardubický rodák totiž puk doslova došťoural za brankovou čáru a Red Wings opět vedli.

O osudu zápasu však rozhodla druhá třetina, ve které Minnesota dominovala. Detroitu nasázela rovnou tři branky a otočila výsledek na 4:2. Poslední tým Východní konference se sice snažil se zápasem ještě něco udělat, proti byl však výborně chytající Devan Dubnyk, který zaznamenal 25 úspěšných zákroků.

Minnesota se tak díky vítězství přiblížila osmičce pro play off, v Západní konferenci momentálně ztrácí pět bodů na osmé Vegas Knights. To Detroit je ve Východní konferenci beznadějně poslední.

V druhém utkání NHL se utkal Columbus s Winnipegem. Vyrovnané utkání nakonec rozhodl ve třetí třetině Bjorkstrand, který v zápase zaznamenal stejně jako český mladík dva góly.

Blue Jackets tak po vítězství 4:3 nad Jets protáhli svoji vítěznou sérii na šest zápasů, naopak Winnipeg si připsal čtvrtou prohru v řadě.