Biatlon

Češi zcela propadli! Snový návrat do Světového poháru oslavil Boe

Češi zcela propadli! Snový návrat do Světového poháru oslavil Boe
Zdroj: Profimedia

Vrátil se do závodů Světového poháru po narození syna a hned zvítězil. Norský biatlonista Johannes Thingnes Boe opanoval ve slovinské Pokljuce vytrvalostní závod na 20 km. V cíli byl o 11 sekund rychleji než Francouz Martin Fourcade, který tak v letošním roce poprvé nevyhrál. Nejlepší z českých reprezentantů byl Ondřej Moravec na 25. příčce.

Jako první z českého kvinteta vyjel do závodu Krčmář. Ten ale hned na první položce dvakrát chyboval a dohromady posbíral pět chyb. V cíli obsadil až jednašedesáté místo. O osm příček lepší byl Tomáš Krupčík, který na střelnici posbíral tři chyby.

Až dvaasedmdesátý skončil Michal Šlesingr. Zkušený závodník, který po sezoně ukončí kariéru, rozjel závod přesně, když první střelbu zvládl bezchybně, na dalších položkách ale chyboval a pořadím se propadal. V osmé desítce byl také Adam Václavík, který po pěti chybách bral sedmdesáté sedmé místo.

Nejlepším závodníkem byl Nor Johannes Thingnes Boe, který se vrátil do SP po narození syna a porazil všechny soupeře včetně suverénního Francouze Fourcada.

Výsledky vytrvalostního závodu biatlonistů v Pokljuce:

1. Johannes Thingnes Boe (NOR) 47:54.3 (0)

2. Martin Fourcade (FRA) +11.4 (0)

3. Fabien Claude (FRA) +25.6 (0)

…25. Ondřej Moravec (CZE) +3:36.4 (2)

53. Tomáš Krupčík (CZE) +5:59.9 (3)

61. Michal Krčmář (CZE) +6:18.0 (5)

72. Michal Šlesingr (CZE) +7:25.3 (5)

77. Adam Václavík (CZE) +7:55.2 (5)
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události