Sparta v plné sestavě prohrála s Nory! Kanga nedal penaltu

Fotbalová Sparta je na přípravném soustředění ve španělské Marbelle. Po prohře s domácím týmem, proti kterému se ve čtvrtek postavili hráči spíše širšího kádru, letenští v pátek nastoupili proti norskému vícemistrovi FK Bodø/Glimt. V papírově asi nejsilnější sestavě ale prohráli 1:2.

Sparta se ve Španělsku připravuje na jarní část sezony, která začne již za dva týdny. Fotbalisté z Letné se ale zatím neukazují v dobré formě. Pozitivem je, že Dočkal v zápase odehrál více než hodinu.

Narozdíl od prvního zápasu, proti Norům nastoupila Sparta asi s tím nejlepším, co může její kádr nabídnout. Přestože Pražané byli u míče častěji, v koncovce se jim příliš nedařilo.

V zápase rychle prohrávali. Již ve čtvrté minutě totiž Hauge proměnil nabídnutou penaltu. Spartě se však povedlo rychle srovnat. O čtyři minuty později po pohledné akci rozvlnil síť Ladislav Krejčí.

Po půlhodině hry mohli jít sparťané do vedení. Po faulu na Hložka se k penaltě postavil Kanga, jenže brankář norského týmu vystihl stranu a lapil střelu gabonského záložníka.