Alpské lyžování

Ledecká se vytáhla i v super-G, na olympijské trati skončila desátá

Ledecká se vytáhla i v super-G, na olympijské trati skončila desátá
Zdroj: Profimedia

Podmínky v olympijském středisku Roza Chutor se konečně trochu umoudřily. Poté, co závodnice nemohly nastoupit z důvodu vytrvalého sněžení k sobotnímu sjezdu, se v neděli konalo aspoň super-G. Do závodu nastoupila také olympijská vítězka Ester Ledecká, která původně své hlavní naděje směřovala k nejrychlejší disciplíně. Nicméně ani v superobřím slalomu nezklamala a zajela parádní 10. místo. Z vítězství se radovala Italka Brignoneová.

Ačkoliv je v této disciplíně olympijskou vítězkou, letos se Ledecké daří více ve sjezdu. Super-G jela v probíhající sezoně zatím dvakrát a vždy z toho bylo umístění kolem 30. místa. V Rusku se jí však vedlo o poznání lépe.
 

Česká závodnice zajela na točivé trati aktivní jízdu s minimální ztrátou na nejlepší. Bohužel v prostředí části udělala jednu větší chybu, když se ji zakousla hrana a Ledecká tak ztratila potřebnou rychlost, i tak do cíle dojela na skvělém 10. místě, čímž zajela nejlepší výsledek v super-G v této sezoně. Na vítězku ztratila Ester 1,24 vteřiny.
 

 

Elitní desítku pak čtyřiadvacetiletá lyžařka udržela i po dojetí všech závodnic. Z vítězství se radovala Italka Federica Brignoneová, jež porazila svoji kolegyni Sofii Goggiovou o 20 setin. Na třetím místě pak skončila Švýcarka Joana Haehlenová.

 

Související obsah

Kolotoč Světového poháru se teď přesouvá do německého Ga-Pa, kde momentálně soupeří muži. Ester Ledecká by měla v německém středisku jet jak sjezd, tak i superobří slalom.


 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události