Další sporty

Bolt ve psím podání! Slavný závod opanovala už potřetí border kolie Pink

Bolt ve psím podání! Slavný závod opanovala už potřetí border kolie Pink
Zdroj: Profimedia

Na letošní nejprestižnější výstavě psů v americkém New Yorku opět úřadovala border kolie Pink. Ve sportovní disciplíně zvané agility se jako jediná vešla pod třicet vteřin a obhájila prvenství ve své kategorii. Rychlost vítězky byla navíc úchvatná, že by i slavný jamajský sprinter Usain Bolt uznale pokýval hlavou.

Akce s názvem The Westminster Kennel Club dog show patří k nejslavnější výstavě psů na světě. O tom svědčí i fakt, že každoročně probíhá v magické newyorské hale Madison Square Garden, kde se jinak konají zápasy NHL místních Rangers, nebo basketbalové NBA pro domácí Knicks.

Mimochodem jedná se o druhou nejdéle konanou sportovní akci ve Spojených státech. Od roku 1877 se totiž konal každý ročník. První je nejslavnější koňský dostih The Kentucky Derby, který drží nepřetržitou sérii už od roku 1875.
 

Samotná výstava psů se dělí do několika disciplín, Velice prestižní je však ta s názvem agility, která je velice podobná koňskému parkuru. Pes zde musí zdolat překážkovou dráhu v co nejkratším časovém limitu.

Související obsah

Letošním přeborníkem se v 16palcové třídě stala již potřetí border kolie se jménem Pink po známé americké zpěvačce. Fenka pod vedením majitelky Jennifer Crankové se také jako jediná vešla pod třicet vteřin a při jejím úžasném a rychlém výkonu zůstává rozum stát. Její letošní vítězství tak obohatilo už 144. ročník slavné akce.

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události