Další sporty

České biatlonistky na MS tentokrát bez medaile. Zradila je střelba

České biatlonistky na MS tentokrát bez medaile. Zradila je střelba
Zdroj: Profimedia

Českým biatlonistkám stíhací závod na mistrovství světa v italské Anterselvě nevyšel. Senzačně třetí Lucie Charvátová se propadla až do čtvrté desítky. Markéta Davidová pak slibně rozjetý závod pohřbila při třetí střelbě. Nedařilo se ani Evě Kristejn Puskarčíkové, která skončila na 44. místě. Z prvního individuálního zlata se raduje domácí Itálie, vítězkou se totiž po parádním výkonu stala Dorothea Wiererová.

Bronzová medailistka si odstřelila šance na výsledek hned na první střelecké položce, na které nakupila tři chyby a propadla se až na 28. místo. Dopředu se naopak posunula Markéta Davidová, která začala závod hodně svižně a navíc čistou střelbou, což ji vyneslo posun o rovných 15 příček na 21. pozici.
 

Třiadvacetiletá biatlonistka se pak posouvala pořadím dále, což ji zaručila i druhá čistá střelecká položka. Jenže na třetí zastávce ve stoje udělala Davidová hned tři chyby a šance na Top 10 byly pryč. Ve finiši z toho bylo nakonec až 25. místo Ještě horší výsledek zajela Charvátová, která se z třetího místa propadla až na 42. pozici. Ještě dvě místa za ní skončila Eva Kristejn Puskarčíková.

Závod se proměnil ve velký souboj Italky Wiererové a Norky Roiselandové. Obě biatlonistky jely od první střelby vedle sebe a bojovaly o každý metr na trati. Nakonec tak rozhodla čtvrtá položka, v něm udělala domácí závodnice o jednu chybu méně a poslední kolo tak jela s dostatečným náskokem na ostatní soupeřky a pocitem, že bude brzy zlatá.

Související obsah

Stříbro nakonec získala Němka Denise Herrmannová, která na posledních metrech utrhla unavenou Norku Roiselandovou, která tak bere bronz.
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události