Fotbal

Hráči City slaví v poháru hattrick, v dramatu porazili Aston Villu

Manchester City může v letošní sezoně slavit svoji první trofej. V dramatickém finále totiž porazili Aston Villu 2:1 a potřetí v řadě slaví vítězství v anglickém Ligovém poháru.

Samotné finále mělo od začátku jasného favorita. Manchester City byl podle papírových předpokladů ve většině činností lepší, na straně druhé však zase mohlo hrát roli nadšení a entuziasmus fotbalistů Aston Villy, kteří měli obrovskou šanci si šáhnout na jednu z cenných trofejí.
 

Svoji touhu za trofejí také prokázali hráči z Birminghamu v samotném úvodu, kdy City zatlačili a velkou šanci měl El-Ghazi, branku však minul. Aston Villa mohla vzápětí této šance hodně litovat, protože Manchester se v průběhu poločasu začal dostávat do provozní teploty a ve 20. minutě otevřel skóre tradiční kanonýr Sergio Agüero.
 

Po jedenácti minutách se pak vedení City ještě navýšilo, tentokrát zachoval chladnou hlavu Rodri a Manchester vedl ve Wembley už 2:0. V tu chvíli se zdálo, že je utkání víceméně rozhodnuté, nicméně fotbal je občas nevyzpytatelný, což se potvrdilo i v případě EFL Cupu.

Související obsah

City totiž vytvořilo chybu v obraně a Aston Villa nabídnuté příležitosti dokonale využila. Po krásném centru El-Ghaziho se trefil Samata a zdramatizoval utkání.


Ve druhém poločase mělo sice City více ze hry, ale The Villans nepříjemně kousali a snažili se dostat utkání do remízového stavu.

Klíčovým momentem mohla být situace ze samotného závěru zápasu. Aston Villa zahrávala rohový kop, po kterém se v obrovské šanci objevil Engels, nicméně gólman Bravo dokázal prudkou hlavičku vyrazit fantastickým zákrokem na tyč, od které se míč odrazil mimo bránu.

Související obsah

Hektický závěr pak přinesl ještě finální tlak Aston Villy, která toužila po prodloužení. Manchester City však s vypětím všech sil těsnou výhru nakonec ubránil a může tak slavit třetí vítězství v Ligovém poháru v řadě.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události