APLIKACE TN.CZ
Hokej

O práci ho obral virus, teď musí dřít na stavbě. Musím uživit rodinu, říká

O práci ho obral virus, teď musí dřít na stavbě. Musím uživit rodinu, říká
Zdroj: Profimedia

Slovenskou hokejovou soutěž stejně jako mnohé jiné přeťala koronavirová pandemie. Hráči jsou tak nečekaně bez práce. Nějaký způsob obživy ale mít musí. Místo bojů na ledě nyní zápasí Ján Sýkora s lopatou a pomáhá na stavbě. Informace o jeho aktuálním působišti přinesla agentura TASR.

Během své kariéry se Ján Sýkora probojoval i do slovenského národního týmu, působil i v české extralize, kde oblékal trikoty Plzně, Třince či Pardubic.

„Mám rodinu, dvě děti a potřebuju z něčeho žít a platit účty. Sezona skončila začátkem března a teď budu prakticky půl roku bez příjmu. Nejbližší výplata přijde v září, takže do té doby to zkrátka musíme nějak pokrýt,“ líčil pro Tiskovou agenturu Slovenské republiky důvody, které jej vedou k tomu, aby se věnoval fyzické práci.

 

Související obsah

Útočník Detvy, kde patří k tahounům, popisoval i to, že hráči ve slovenských soutěžích si nevydělají tolik peněz, aby mohli ve zbytku roku žít bez hnutí prstu. „Hned, jak jsem dal příspěvek na Instagram, tak mi psalo několik spoluhráčů, jestli bych jim nemohl něco dohodit,“ popisuje dál brzy třicetiletý hráč.

Ve slovenské Tipsport lize se letos Sýkorovi dařilo, dokonce si téměř vydobyl návrat do reprezentace, avšak tento smělý plán mu zhatilo zranění. Nyní je v plné síle, avšak upíná ji zcela jiným směrem, než měl aktuálně v plánu.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události