Další sporty

Jak na sport v karanténě? Francouz uběhl maraton na svém balkoně

Jak na sport v karanténě? Francouz uběhl maraton na svém balkoně

Francouz Elisha Nochomovitz názorně předvedl, jak se dá sportovat i v domácí karanténě. Místo toho, aby potenciálně šířil nákazu venku, rozhodl se, že zaběhne maraton doma na svém sedmimetrovém balkoně.

Bláznivý nápad z dílny amatérského běžce má tak motivovat ostatní sportovce, aby se v době koronavirové epidemie snažili, co nejvíce sportovat doma a neohrožovat tak případně ostatní lidi.


"Pokud si každý myslí, že jeho se to netýká, a jde běhat ven, tak ničemu nepomůže. Tohle má být moje poselství, že je třeba zůstat doma," řekl Francouz pro web theguardian.com.

Ve Francii zatím úřady umožnují lidem vycházet ven, ale musejí předtím vyplnit formulář o účelu jejich cesty. Na ulicích však podle Nochomovitze běhá stále hodně lidí.
 

Sám francouzský běžec tak chtěl poukázat, že i doma lze dosáhnout výjimečných sportovních výkonů a udržovat se stále v dobré fyzické kondici. Na uběhnutí maratonu ve svém bytě potřeboval šest hodin a 48 minut.

Kolikrát ale přeběhl při svém pokusu balkón, Nochomovitz přehled nemá. Podle svých slov je hlavně rád, že při svém běhu nerozzlobil sousedy bydlící pod ním.

Související obsah

"Sousedi nakonec měli pochopení," dodal Francouz, který zárověn nezapomněl poděkovat partnerce, která se při jeho vytrvalém běhu starala o doplňování energie a běžci dodávala nápoje a výživu.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události