Fotbal

Ribéry promluvil o svých jizvách. Autonehoda mu způsobila trauma

Ribéry promluvil o svých jizvách. Autonehoda mu způsobila trauma
Zdroj: Profimedia

Francouzský křídelník Franck Ribéry se blíží konci své bohaté kariéry. Ta mu přinesla mnoho úspěchů, ale ještě před profesionálním fotbalem sváděl mnohem těžší boj. Traumatickým zážitkem se pro něj stala autonehoda, ze které si odnesl jizvy, kvůli nimž byl často nechtěným středem pozornosti.

V pouhých dvou letech potkala malého Francka opravdová nehoda. Když jel se svou rodinou v autě, srazil se jejich vůz s nákladním autem a Ribéry musel být převezen do nemocnice. Tam ho dali dohromady pomocí více než stovky stehů.


V rozhovoru pro Canal+ Sport přiznal, že jizvy ho pořádně potrápily, ale zároveň zesílily pro zbytek života: "Daly mi charakter a sílu."

"Když jste dítě a máte takovéto jizvy, tak to není jednoduché. To, jak se na vás lidé dívají, jejich komentáře - moje rodina tím trpěla," svěřil se Ribéry.Francouzský fotbalista prozradil, že si na něj lidé často ukazovali. "Lidé často říkali: 'Podívejte se na jeho obličej, podívejte se na jeho hlavu. Co je to za jizvu? To je ošklivé.' Kamkoliv jsem šel, lidé na mě zírali. A ne proto, že bych byl skvělá osobnost, nebo že bych se jmenoval Franck, ale kvůli té jizvě," přiblížil Ribéry své nelehké dětství.

Související obsah

"Nikdy jsem ale nešel za roh se vybrečet, i když jsem trpěl," uvedl. Francouz místo sebelítosti dřel a dotáhl to na jednoho z nejlepších fotbalistů své země tohoto tisíciletí. Největší část své kariéry strávil v Bayernu Mnichov, se kterým devětkrát ovládl Bundesligu. Nyní ve svých 37 letech stále hraje na vrcholové úrovni za italskou Fiorentinu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události