Hokej

Nečekaný zvrat! Výpovědi pro hokejisty Hradce neplatí, rozhodl svaz

Nečekaný zvrat! Výpovědi pro hokejisty Hradce neplatí, rozhodl svaz
Zdroj: Profimedia

Kauza okolo vyhazovu pěti hradeckých hokejistů dostala nečekané vyústění. Smírčí komise Českého hokejového svazu totiž určila, že výpovědi, které extraligový Mountfield svým hráčům podal, jsou neplatné. Východočeský klub se však chce nadále bránit.

Řádící koronavirus v březnu ukončil play-off hokejové extraligy a vedení českého hokeje se následně rozhodlo, že sezonu předčasně ukončí bez udělení titulu. Z tohoto důvodu, neboli z důvodu tzv. „vyšší moci“ tak hokejový Hradec Králové podal pěti svým hokejistům výpověď, aby ušetřil nějaké korunky v klubové kase.

Mezi postižené hráče patřil Oskars Cibulskis, Oskar Eklund, Tomáš Linhart, Petr Šidlík a forvard Lukáš Žejdl.
 

Těmto hokejistům sice v létě končila hráčská smlouva, nicméně tři z nich byli rozhodnutím dost rozhořčeni a rozhodli se situaci řešit s Českou asociací hokejistů (CAIHP), která jim doporučila dát případ do smírčího řízení, což dva hokejisté také učinili.
 

Související obsah

Nynější verdikt, který vznikl z pondělního jednání, tak kauzu obrací vzhůru nohama. Hokejový svaz totiž rozhodl, že výpovědi jsou neplatné a Mountfield tak musí hráčům zaplatit ušlý zisk.


„Od začátku jsme tyto výpovědi považovali za neoprávněné, nepodložené a neúčinné. S nadšením jsme přijali oznámení smírčí komise ČSLH, že je výpověď neplatná a hráčské smlouvy našich dvou členů z tohoto důvodu nezanikly,“ vyjádřil se prezident CAIHP Libor Zbořil.

Související obsah

S rozhodnutím naopak nesouhlasí hokejový Hradec Králové, který se chce nadále bránit: „Klub je přesvědčen o tom, že bod týkající se "vyšší moci", který je v hráčské smlouvě uveden a na základě kterého klub dané kroky učinil, je v současné situaci uplatnitelný,“ stojí v prohlášení Mountfieldu, jenž bude situaci řešit skrze právního zástupce hokejového klubu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události