Fotbal

Vojenský výcvik dokončen! Hvězda Tottenhamu obdržela cenu

Koronavirou pandemii využil fotbalista Tottenhamu k absolvování povinné vojny, nyní z ní vychází jako vítěz. Korejec Son Heung-min úspěšně absolvoval vojenskou zkoušku, a dokonce dostal i cenu za nejlepší výkon. Příští týden tak může odjet zpátky do Londýna.

Zranění a pandemie dohnaly útočníka Spurs k myšlenkám na dokončení jeho vojenských povinností. Každý Jihokorejec totiž musí absolvovat vojnu do svých 28 let. Son tak neváhal a za mimořádné situace odjel splnit třítýdenní výcvik.
 

Ten se mu nakonec podařil na jedničku. V závěrečné zkoušce na ostrově Čedžu, která se skládala ze střeleckých a bajonetových dovedností, dále také z biologického a radiologického výcviku a schopností v boji a první pomoci, splnil vše bez problémů.

Zaskvěl se hlavně ve střelbě, kde trefil 10 terčů z deseti. Díky tomu se také dočkal prestižního ocenění. Byl zvolen totiž nejlepším mariňákem ve 157členné skupině.

Související obsah


„Dostal cenu „Pilsung“, což je jedna z pěti typů cen pro nejlepšího vojáka,“ uvedl vojenský důstojník podle agentury Yonhap News Agency.

"Všechny kurzy byly posuzovány spravedlivě a přísně. Podle vojenských výcvikových důstojníků absolvoval trénink naprosto čestně a bez úlev,“ dodává agentura.

Zdroj: Profimedia

Podle Tottenhamu by se měl Son vrátit do Londýna příští týden. Útočník se pak následně začne připravovat s týmem. Korejec absolvoval v únoru operaci, poté, co si zlomil pravou ruku.

Trenér Mourinho s ním původně pro zbytek sezony nepočítal. Vojenský výcvik však ukázal, že je Son fyzicky připraven.

Související obsah


Jeho povinnosti jako vojáka však nekončí. I přes splnění zkoušek ještě musí vykonat 544 hodin veřejné služby a podle jihokorejských pravidel na to má 34 měsíců.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události