Fotbal

Blíží se přestup Patrika Schicka do Lipska? AS Řím ho nabízí levněji

Blíží se přestup Patrika Schicka do Lipska? AS Řím ho nabízí levněji
Zdroj: Profimedia

Přestup fotbalisty Patrika Schicka nabývá stále reálnější obrysy. Italský klub AS Řím, kde má český útočník nadále platnou smlouvu, totiž snížil finanční nároky a momentálně ho nabízí o tři miliony eur levněji. S informací jako první vyrukoval renomovaný italský deník Gazzetta della Sport.

24letý fotbalista tráví letošní sezonu na hostování v německém Lipsku, kde se ukázal v dobrém světle a trenér Nagelsmann by ho tak rád podepsal natrvalo. AS Řím však nechce na obchodu tratit a původně tak Schicka nabízel za 29 milionů eur.

Podle nejnovějších informaci se však tato částka snížila o tři miliony na sumu v hodnotě 26 milionů eur (v přepočtu cca 717 milionů korun).

Související obsah


 

Tyto peníze však požaduje okamžitě, nikoliv až v případě postupu Lipska do Ligy mistrů v další sezoně, jak bylo v předchozí dohodě uvedeno.

Pokud se týmy dohodnou, k podpisu smlouvy by mělo dojít do poloviny června. Otázkou však zůstává, jestli aktuálně třetí tým Bundesligy kývne na sníženou nabídku.

Související obsah

RB Lipsko se totiž prý z důvodu koronavirové pandemie topí v menší finanční krizi a původně tak chtělo Schicka pouze za 20 milionů eur.

Na druhou stranu se jim český útočník v letošní sezoně určitě vyplatil, v 19 zápasech vstřelil Schick sedm gólů a spolu s forvardem Timo Wernerem tvořil dobrou ofenzivní dvojici.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události