Měl zneužít holčičku a hrozí mu doživotí! V judu má mistr světa útrum

Měl zneužít holčičku a hrozí mu doživotí! V judu má mistr světa útrum
Zdroj: Profimedia

Konec kariéry a velký průšvih má na krku zkušený judista Wang Ki-čchon. Bývalý mistr světa dostal od jihokorejského svazu doživotní zákaz působení ve sportu. Důvodem má být sexuální zneužívání.

Soud sice ještě nepotvrdil vinu pro rodáka z Čongupu, ale jednat již začaly sportovní orgány, které judistickému šampionovi vyměřily zákaz jakékoliv sportovní činnosti.

A to na doživotí, které mu nyní hrozí i před civilním soudem. "Korejská judistická asociace uvedla, že zatímco Wangova obvinění ještě nebyla potvrzena, bylo zjištěno, že 31letý muž se zapojil do nevhodných vztahů s nezletilou a výrazně poškodil integritu a sociální postavení juda," informuje Yonhap news agency.

 

Související obsah

Stříbrný medailista z olympiády v Pekingu, který v lehké váze dvakrát dosáhl na nejvyšší stupínek na světových šampionátech v brazilském Riu a holandském Rotterdamu, již svou medailovou sbírku nerozšíří.

Wang navíc nestojí před soudem poprvé. Již v roce 2009 čelil obvinění, že v nočním klubu během konfliktu udeřil ženu. Případ tehdy vyřešila dohoda mimo soudní síň. Té se však nyní nevyhne.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Judo

Důležité Události