Silniční cyklistika

Parádní výkon! Nizozemská mistryně strávila v sedle přes 11 hodin

Parádní výkon! Nizozemská mistryně strávila v sedle přes 11 hodin
Zdroj: Profimedia

Nizozemská cyklistka Annemiek Van Vleutenová patří mezi hvězdy svého sportu. Vzhledem k pandemii a přerušení sezony však nemůže na sebe upozornit kvalitními výsledky, a tak zkouší něco jiného. Během tréninku si přivzala sparingového kolegu, dráhaře Van Schipa a spolu ujeli během jedné tréninkové dávky neskutečných 400 kilometrů.

Annemiek Van Vleutenová je cyklistickou matadorkou, která má za sebou nespočet výborných výsledků. Jen namátkou například tři tituly světové šampionky. Naposledy zvítězila v minulém roce po fantastickém úprku v silničním závodě.

Jediné, co jí však chybí je zlatá olympijská medaile. Před čtyřmi lety v Riu si jela pro vítězství, ale v závěrečném sjezdu přišel hrůzostrašný pád, po kterém se divákům zatajil dech.

Van Vleutenová se však ze zranění dokázala vyhrabat a je stále na vrcholu, svoji formu chtěla zúročit i na tokijské olympiádě, ale pandemie a následně odložení OH ji udělaly čáru přes rozpočet.

 

Související obsah


37letá Nizozemka však nadále pilně trénuje a je připravena získat vytoužené zlato i příští rok. O její formě budiž důkazem skvělý výkon, kdy při tréninku ujela v kuse 400 kilometrů. Při svém maratonském počinu strávila v sedle přes 11 hodin s průměrnou rychlostí 35,7 kilometru v hodině.
 

Zdroj: Profimedia / Twitter

"Můj soused Jan-Willem van Schip mě uvrtal do tohoto bláznivého čtyřsetkilometrového plánu. Společně to ale byla zábava a užili jsme si venku parádní den," okomentovala svůj super výkon.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události