UFC

To je příběh! Byl bezdomovec i ve vězení. Nakonec se stal hvězdou UFC

To je příběh! Byl bezdomovec i ve vězení. Nakonec se stal hvězdou UFC
Takhle se proměnil Francis Ngannou za sedm let Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Francis Ngannou

Příběh Francise Ngannou je až neuvěřitelný. Před osmi lety vzal osud do vlastních rukou, opustil rodný Kamerun a vydal se do Francie. Byl zavřený ve vězení, žil jako bezdomovec a jediné co měl, byla vidina na úspěch v bojových sportech. Nyní stojí na prahu titulové šance v UFC.

Predátor, jak se Ngannuovi přezdívá, vyrůstal v chudobě a od dvanácti let pracoval v písečných dolech. Po vzoru svého otce začal ve 22 letech trénovat box a láska k bojovým sportům ho přiměla vydat se do světa.

 

Podnikl strastiplnou cestu přes Maroko a Španělsko až do Francie, kde žil na ulici. Trenér Didier Carmont ho trénoval zadarmo a později ho seznámil se sportem zvaný smíšená bojová umění. Ngannou se příležitosti chopil a v roce 2015 debutoval v UFC. O své cestě sdílel motivační příspěvek na sociálních sítích.

Zobrazit pspvek na Instagramu

2013: 7 years ago we were freed by the Spanish homeland security after spending 2 months in jail for illegally entering on European soil by sea. This, after attempting for one year from Morocco. I had nothing by then but a dream and a faith of pursuing it. Some people will always tell you that it's too late, that you cant make it, that it's not meant for you, tell you that you're not worth it, or that you can't succeed without them (while their lives aren't an exemple of success lol). Those voices are always around the corner to make you quit your dream and maybe your destiny. Its up to you and only you if you let them get to your mind, but you can also reject or ignore the negativities around you and make it in your own way. #throwbackthursday

Pspvek sdlen Francis Ngannou (@francisngannou),

„Před sedmi lety jsem byl ve Španělsku propuštěn z vězení, kde jsem byl zavřený za ilegální vstup do země. Neměl jsem nic, než sen a víru ho naplnit. Vždy se objeví hlasy, které říkají ať toho necháte a je jen na vás, abyste je odmítli. Ignorujte negativitu a najděte si vlastní cestu,“ stojí pod sedm let starou fotografií.


A přesně to Ngannou (15-3) udělal. UFC vzal útokem a dnes je jednou z největších hvězd. Naposledy se představil v květnu na UFC 249, kde za 20 vteřin ukončil Jairzinho Rozenstruika (10-1).

Související obsah

Třiatřicetiletý zápasník je v UFC žebříčku těžkých vah na druhé příčce za držitelem titulu Stipem Miočičem (19-3). A až šampion v létě završí trilogii s Cormierem (22-2-1NC), je jasným příštím vyzyvatelem.
 

Jednu tituluvou šanci již měl. Ale po pěti kolové bitvě s uřadujícím šampionem v roce 2018 ochutnal jednu z mála porážek své kariéry.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události