NBA

NBA odstartuje LeBron James a spol. v derby, liga zná rozpis zápasů

NBA odstartuje LeBron James a spol. v derby, liga zná rozpis zápasů
Zdroj: Profimedia

Zámořský basketbal je definitivně zpátky. NBA totiž vydala už přesný rozpis zápasů přerušené sezony. Jako první půjde do akce LeBron James a jeho Los Angeles Lakers, které se utká s Clippers. Hrát se začne 30. července.

Kromě losangeleského derby vstoupí ve stejný den na palubovku také New Orleans Pelicans v duelu proti Utah Jazz. Všechny utkání se pak budou hrát v uzavřeném komplexu Disney Worldu na Floridě.


Celý restart bude provázen velmi striktními bezpečnostními opatřeními. Na Floridě navíc v posledních dnech opět stoupá počet nakažených koronavirem.

Související obsah


"Víme, že nákaza covid-19 tu s námi v dohledné době bude a nemáme jinou možnost než se naučit s tím virem žít. V současnosti nejsou žádné varianty bez rizika," sdělil do médií komisionář NBA Adam Silver.
 Základní část NBA pak poběží ve zkráceném módu a pouze s 22 týmy, to znamená, že do soubojů nezasáhne ani Tomáš Satoranský se svým Chicagem Bulls.

Liga následně skončí už 14. srpna a hned tři dny nato vypukne play-off. Samotné finále je pak podle předpokladů naplánováno na 30. září.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události