Hokej

Rychle do špitálu, slyšel Hadamczik. Mohl ochrnout, dnes děkuje lékařům

Rychle do špitálu, slyšel Hadamczik. Mohl ochrnout, dnes děkuje lékařům
Zdroj: Profimedia

Bývalý hokejový trenér Alois Hadamczik děkuje lékařům. Jindy energický člověk byl rád za rychlou pomoc a připouští, že nechybělo mnoho, aby ochrnul. Poděkování od něj dostává personál olomoucké nemocnice.

Ještě v době koronaviru byl Alois Hadamczik nad věcí. Žil bez obav, vyprávěl, jak se každý musí chránit sám. V polovině června ale přišly nečekané události u něj. O covid ale nešlo.


„Bylo to bojový. Hlavně na psychiku to bylo špatné. V koronaviru jsem měl čas, chodil jsem cvičit a teď najednou vás bolí za krkem, jdete na krev a máte CRP 230!“ vypráví v rozhovoru pro Novasport.tv Alois Hadamzik.

Související obsah


„Když jsem se dozvěděl ve čtyři hodiny odpoledne, že mám takové CRP, tak jsem volal kamaráda doktora Holibku a ten mi říká: Ježišmarjá, okamžitě přijeď! Na urgentu mě hned vzali, musím říct, že to bylo nepříjemné.“


A tak se muselo konat. „Měl jsem silnou sepsi na páteři, musel jsem rychle do nemocnice, byla magnetická rezonance, v noci vás operují, za týden vás operují znovu,“ líčí dění v posledních dvou týdnech.

Související obsah

Ale už mu je prý lépe. „Jsem na antibiotikách, ale teď už se cítím dobře. Potřebuji, aby se mi zacelila ta rána, jsem v péči lékařů,“ dodává.


Nová zkušenost pak Hadamczika i přiměla k tomu, aby pochválil olomouckou nemocnici. „Ve špitále člověk nechce být, ale když tam musí být, tak se nedá nic dělat. A já musím říct, že jsem unešený. Tak ochotné lidi a hlavně odborníky, jako jsou profesor Hrabálek a primář Kraulík, jak ti se ke mně zachovali…“

Související obsah


Alois Hadamczik věří, že z nejhoršího je venku. „Dnes se cítím se už líp. Ale je pravda, že jsem každou vteřinu mohl být ochrnutý nebo tu sepsi mít v celém těle,“ přiznává.


Ponurá nálada u něj pomalu mizí a to, že se vrací zpátky, prý pozoruje i sám na sobě: „Už mě zas zajímá hokej, čtu noviny, koukám co kde je a co není a sbírám zpátky elán. Ale opravdu jsem rád, že to nedošlo do extrémní fáze.“

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události