Fotbal

Nová smlouva pro Kangu? Jednáme, zní ze Sparty. Ta se loučí s Graiciarem

Nová smlouva pro Kangu? Jednáme, zní ze Sparty. Ta se loučí s Graiciarem
Guélor Kanga | Zdroj: profimedia.cz

Letenští úspěšně zakončili letošní fotbalovou sezonu a splnili si jarní cíle, totiž vyhrát v MOL Cupu a umístit se třetí v lize. Nicméně, jak bude vypadat jejich kádr v příští sezoně, je velká neznámá. Určitě v něm nebude útočník Martin Graiciar, na kterého Sparta nevyužila opci. Nadále se také řeší setrvání Guélora Kangy.

Kmenový hráč Fiorentiny Martin Graiciar zavítal na Letnou na začátku sezony. Odehrál však pouze osm zápasů a po restartu soutěže pro zranění nehrál vůbec. Jeho roční hostování je tak u konce a Letenští navíc v pátek oznámili, že nevyužijí opci na jeho trvalý přestup.
 

Nicméně kroky jednadvacetiletého forvarda nemusí směřovat zpátky do Itálie.

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík totiž nedávno potvrdil, že o jeho služby mají zájem i sešívaní. Stejně tak o dvojici hráčů z Liberce – Ondřeje Karafiáta a Jana Kuchtu.
 

Související obsah

Velký otazník pak panuje okolo Guélora Kangy. Sveřepý Gaboňan patřil v letošní sezoně k jasným lídrům Sparty, nedávno také gestem ukázal, že by mu nevadilo v letenském týmu zůstat. Musela by však přijít adekvátní smlouva s pěkným platem. V jiném případě odejde autor letošních 12 branek v létě jako volný hráč.


„Nadále platí, že probíhají jednání. To je vlastně nad rámec téhle informace ohledně Guélora Kangy a Dávida Hancka. Více zatím nemůžeme komunikovat,“ potvrdil v pátek zájem Sparty o jeho setrvání tiskový mluvčí Ondřej Kasík, který zároveň zmínil druhé hojně skloňované jméno, a to sice slovenského obránce Dávida Hancka.

Související obsah

22letý stoper je taktéž kmenovým hráčem italské Fiorentiny. Po snovém jaru, kdy se Hancko vypracoval mezi opory, však Sparta usiluje, aby na Letné zůstal. Opci, která se však pohybovala na české poměry astronomických 160 milionech však uplatnit nedokázala a hledá jiné alternativy přestupu.

"Nejspíš by musel sám přispět nějaké peníze, aby jej Fiorentina pustila," řekl s úsměvem po vítězném zápasu Sparty nad Jabloncem trenér Václav Kotal.

Související obsah

Tak jako tak, případná ztráta těchto dvou elitních hráčů by byla pro Spartu dost značná a během letní pauzy, která je kvůli koronaviru kratší než obvykle, bude velmi složité najít adekvátní náhradu, která by se dokázala rychle etablovat na jejich hru.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události