Cyklistika

Stovky nadšenců i profíci! Nova cup zavedl jezdce i do Polska, vyhrál Cink

Prestižní seriál závodů na horských kolech Nova Cup měl další zastávku. Tentokrát na Dolní Moravě. Hlavní závod se jel dokonce jako Mistrovství České republiky v cyklomaratonu. A Češi potvrdili, že jízda na horských kolech je u nás velmi oblíbená. Na tratě kromě profesionálů vyjely i stovky nadšenců.

Na sedm set nadšenců v několika věkových kategoriích, nejnáročnější sto sedmi kilometrová trať. Závod Nova cupu na Dolní Moravě přilákal i taková jména jako Ondřej Cink, Jaroslav Kulhavý nebo Dominik Hašek.

Bývalý hokejový gólman a olympijský šampion z Nagana ještě před startem řešil problém se svým kolem. "Člověk se o to nestará tak, jak by měl. Vždycky, když přijedu na závod, tak přijdu ke specialistovi," komentoval své útrapy s bicyklem Dominátor.

Pořadatelé Nova cupu mysleli i na ty nejmenší. Někteří z nich vyrazili do terénu vůbec poprvé. Dospělé ale čekaly o poznání náročnější okruhy. Úzké, často obtížně průjezdné stezky, je zavedly až do sousedního Polska.

Související obsah

"Je to úplně super tady, a fakt si to chcem užít, aby nám zase ty závody rychle nestopli," komentovala nadšeně jedna z účastnic Petra Gávelová. "Krásné prostředí, pěkné počasí, pěkná organizace. Těším se," řekl bezprostředně před závodem další jezdec Petr Salač.

Před kamerami TV Nova hovořil i bývalý profesionální silniční cyklista Jan Hruška. "Já to mám rád, protože za mnou nikdo nestojí a nemlátí mě smlouvou po hlavě, že nejezdím tak dobře, jak jsem slíbil," komentoval s nadhledem.

Související obsah

S těžkým terénem Kralického Sněžníku se bral i bývalý juniorský mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Mlynář. "Pro bikery je to super, kořeny, pěkný stezky, takže výborná trať," pochvaloval si.

 

Všem ale nakonec vypálil rybník účastník slavné Tour de France Ondřej Cink. Přes sedm minut nadělil i olympijskému vítězi z Londýna Jaroslavu Kulhavému.

Zdroj: Profimedia

"Bylo to hodně těžké. Trať byla opravdu náročná, jak kopcovitá tak i sjezdy dolů, hrozně technický," komentoval čerstvý mistr České republiky v cyklomaratonu.

"Nějak mi nevyšla taktika, udělal jsem tam nějaké chyby, takže kluky už jsem nebyl schopný dojet," hovořil po závodě nakonec druhý jezdec Kulhavý.

Související obsah

Nova cup v Dolní Moravě, na pomezí Jeseníků a Orlických hor, pokračuje i zítra. Tentokrát si na náročné trati odbudou mistrovskou českou premiéru jezdci na elektrických horských kolech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události