Jezdectví

Český rekordman bojuje o život! Po pádu z koně je již tři týdny v komatu

Český rekordman bojuje o život! Po pádu z koně je již tři týdny v komatu
Zdroj: Profimedia

Hodně krušné chvíle prožívá nyní rodina nejúspěšnějšího českého žokeje v počtu dostihových triumfů. Filip Minařík utrpěl po pádu z koně těžký úraz a již třetí týden je v umělém spánku.

Zranění hlavy si pětačtyřicetiletý jezdec přivodil začátkem července v německém Mannheimu. Od té doby je v péči specialistů na soukromé klinice v Hannoveru.

"Prožíváme těžké období, ale Filip je teď v nejlepších rukou. Institut je na podobné případy zařízen, navíc máme v Hannoveru naštěstí část rodiny. To mi výrazně ulehčuje situaci a také péči o dceru Finju," řekla serveru Jezdci.cz Minaříkova manželka Katja.

Související obsah

Krom českého rekordu získal Minařík i čtyři tituly německého šampiona. Jeho kolegové a kamarádi založili sbírku, která má pomoci jeho rodině. Léčba na soukromé klinice totiž nebude zadarmo. Cílem je vybrat 100 000 euro (zhruba 2,6 milionu korun), aktuálně je na účtě již více jak 70 000 euro.

Zdroj: Profimedia
 

"Nikdo nežije svým povoláním a vášní tak jako Filip. Teď ale prožívá nejtěžší dostih svého života. Každý příspěvek Filipovi a jeho rodině ulehčí léčbu a to, co bude následovat po ní," píše v průvodním textu ke sbírce její organizátor Patrick Gibson.

Související obsah

Minařík nejprve po pádu, kde utrpěl krom zranění hlavy i frakturu nohy, pobýval v univerzitní nemocnici v Mannheimu, odkud byl posléze transportován na speciální kliniku do Hannoveru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události