UFC

Veterán Edgar všem zavřel ústa. Po přestupu má skalp pětky žebříčku!

Veterán Edgar všem zavřel ústa. Po přestupu má skalp pětky žebříčku!
Zdroj: MMA Fighting

Frankie Edgar je zpět! Často slyšel, že už je příliš starý. Ale nyní všem zavřel ústa. Nastoupil do bantamové váhy a v noci na neděli v lasvegaském Apexu zdolal v pěti kolech Brazilce Pedra Munhoze. Hlavní zápas UFC Fight Night skončil tak, jak si to vysnil.

Edgar porazil Munhoze díky rozhodnutím sudích, kteří viděli hodně vyrovnaný zápas. Součet bodových hodnocení dokonce vyšel lépe pro Brazilce (48-47, 46-49, 48-47). Ale dva rozhodčí přiřkli vítězství Edgarovi, to rozhodlo. Osmatřicetiletý Frankie Edgar jako bývalý šampion UFC v lehké váze a dlouholetý vyzyvatel v pérové, vyhrál zápas ve třetí váhové kategorii.


Edgar se tak stal jedenáctým fighterem v moderní historii UFC, který dokázal zvítězit ve třech divizích. „Ukazuji, že můžu konkurovat nejlepším i ve věku 38 let,“ řekl Edgar. "Nechci od nikoho nic slyšet nic,“ vyprávěl po duelu s pátým mužem žebříčku bantamové váhy.

Také prezident UFC Dana White před Edgarem smekl. „Kariéra, jakou ten chlap má, je prostě neuvěřitelná. To, jak ve svém věku vystupuje, jak se dokázal vyrovnat se všemi válkami, kterými prošel, to chce respekt. A tvrdím, že dnes večer vypadal zatraceně dobře,“ řekl.


Zápas Edgar vs. Munhoz se stal duelem večera a oba aktéři si připsali za atraktivní podívanou bonus ve výši 50 tisíc dolarů.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události