První vicemiss z roku 2003 Klára Kováčová (Medková) a její manžel Radoslav Kováč, bývalý profesionální fotbalista a nyní trenér prvoligové Opavy, musí nyní zvládat mnohakilometrové odloučení. Zatímco Klára zůstala se syny v Praze, Radek přijal roli prvoligového trenéra v daleké Opavě. Kováč v sobotu se svým týmem prohrál derby s Karvinou. Naopak jeho krásná manželka v neděli zvládla velmi náročný závod Spartan Race v Liberci.
Ve světě modelingu se už dávno neobjevuje. Postavu má ale lepší, než když se stala před 17 lety vicemiss ČR. Cvičit začala až po třicítce. Po druhém porodu si řekla, že by měla se sebou něco dělat. Nyní cvičí denně a pravidelně se účastní extrémních závodů Spartan Race. Má jich za sebou již sedm.
Místo večírků a vysedávání po kavárnách vede individuální kruhové tréninky. Svým klientkám se věnuje naplno a empaticky. Její milý a motivující přístup je i pro obyčejné holky velkou motivací. Zatím trénuje doma na zahradě a v budoucnu plánuje vytvořit i zázemí na zimu.
Cvik, který nechybí v žádném tréninku, je „plank“ neboli tzv. prkno. „Zpevňuje to krásně nejen střed těla, navíc to můžete trénovat i sami v obýváku,“ říká Kováčová.
O posledním srpnovém víkendu se účastnila již posedmé závodu Spartan Race, tentokrát v Liberci. Je to pro velmi zdatné jedince, Klára se na něj intenzivně připravuje dva měsíce před startem.
Zúčastnila se běhu v kategorii Sprint na 5 km, kde zdolala 20 překážek. Závodníci mají na splnění 40 min až 2 hodiny. Manželka fotbalisty Kováče zdolala všechny překážky v čase 00:57:12 „Závod jsem si moc užila, nejtěžší pro mě byl hod oštěpem, protože ho nemám, kde trénovat,“ hodnotí bývalá druhá vicemiss.
Podívejte se na video ze závodu, který Klára Medková absolvovala:
„Ze sedmi Spartan závodů se mi nejlíp běželo v Litovli, kde jsem také v roce 2014 zaběhla svůj první závod,“ říká s úsměvem blonďatá kráska. Podmínky pro všechny jsou extrémní nejen z hlediska výkonnosti, ale také terénu. „Speciálně jsem trénovala běh a angličáky. Ponořit se do bahna není příjemné, ale zvládám už i to," směje se věčně pozitivní Kováčová.
Poslední prázdninový víkend už v předpovědích neměl letní parametry. I v Liberci se počasí na všech zúčastněných vyřádilo a ztížilo jim podmínky. „V polovině začalo pršet a všechny překážky byly strašně mokré. Ručkování jsem vůbec nezvládla," vypraví manželka bývalého reprezentanta.
Dodržuje zdravý životní styl a od dětství nejí maso. Za důležité považuje omezit pečivo a tuky. Sama ráda peče ze zdravých surovin, jako je špaldová mouka. Poslední dobou je jejím hitem cuketová bábovka, na kterou si žádají recept její kamarádky a sledující na sociálních sítích. „Speciální diety nedržím, všechno je v hlavě. Ocením vždy to, když jde někdo cvičit místo toho, aby zaháněl svoje chmury v Mekáči," říká.