Silniční cyklistika

Ostrý test v Pyrenejích, Yates udržel žlutý trikot, radoval se debutant

Ostrý test v Pyrenejích, Yates udržel žlutý trikot, radoval se debutant
Zdroj: Profimedia

Osmá etapa zavedla peloton Tour de France do pyrenejských hor a děly se zajímavé věci. Z výhry se radoval po úniku Nizozemec Nans Peters. Žlutý trikot udržel s vypětím sil Adam Yates.

Etapa z Cazères-sur-Garonne do Loudenvielle měla 141 kilometrů, ale také tři náročné horské výšlapy.

Hned na začátku se vytvořila úniková skupina, která čítala třináct jezdců.

Nejlépe si nakonec vedl nizozemský cyklista Nans Peters z francouzské stáje AG2R. Ten při své premiéře na Tour nakonec urval všechny své soupeře v úniku a dojel si pro druhé vítězství na Grand Tour.

Velké věci se děly v pelotonu. Ze skupiny se nejdříve vytratil jeden z favoritu Thibaut Pinot, který měl problémy se zády a nakonec dojel po boku domestiků s velkou ztrátou na držitele žlutého trikotu Adama Yatese.

Nicméně ani vedoucí britský cyklista to neměl jednoduché. 14 kilometrů před cílem totiž nastoupil Slovinec Tadej Pogačar, který ztratil v předchozí větrné etapě. Následně zaútočil také Francouz Romain Bardet a dokázal se posunout ze sedmého na čtvrté místo celkového pořadí.

Související obsah

Adam Yates však nakonec dojel po boku dalších favoritů a svůj náskok na žlutý dres dokázal udržet. Druhý je tak stále Primož Roglič, třetí pak talentovaný Francouz Martin.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Silniční cyklistika

Důležité Události