Tenis

Zverev otočil ztracený zápas, zahraje si o titul na US Open s Thiemem

O grandslamový titul na tenisovém US Open si zahrají Alexandr Zverev a Dominic Thiem. Zverev dokázal v New Yorku otočit duel s Pablem Carrenem Bustou z 0:2 na 3:2, Thiemovi stačily k postupu přes Dmitrije Medveděva tři sety.

První dva sety to byla velká jízda Pabla Carreno-Busty, naopak Zverev děla spoustu nevynucených chyb. Španěl byl ve druhém setu blízko kanára, Zverev se ale dvěma získanými gemy v řadě zvedl, set sice prohrál, ale pomalu nastartoval obrat.

Zverev pak rostl každou výměnou a začal mít navrch a i přes nepříznivý stav bylo zřejmé, že zápas otáčí ve svůj prospěch. Německý tenista vůbec poprvé v kariéře otočil ztrátu 0:2 a poprvé postoupil do grandslamového finále.

Druhým finalistou se stal Rakušan Dominic Thiem, kterému v první sadě pomohl kontroverzní moment za stavu 3:2. Dmitrij Medveděv si chtěl vyžádat jestřábí oko ve výměně, kterou zahrál do sítě. Sudí mu ale kontrolu nepovolil a rozhozený Rus do konce setu uhrál jen dva míčky.
Ve druhém i třetím setu pak Medvděv předvedl další dvě selhání. Pokaždé podával na vítězství v setu, ale ani jednou svůj servis nedokázal využít a následně prohrál oba tie-breaky.


 US Open, semifinále:

Muži:

Zverev (Něm.) - Carreno Busta (Šp.) 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:3
Thiem (Rak.) - Medveděv (Rus.) 6:2, 7:6, 7:6

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události