Cyklistika

Sagan nemá z Tour ani dres nebo etapu. Řekl, jak je to s jeho odchodem

Sagan nemá z Tour ani dres nebo etapu. Řekl, jak je to s jeho odchodem
Zdroj: Profimedia

Pro Petera Sagana skončila letošní Tour de France velmi hořce. Ač býval velkým suverénem, tentokrát nevyhrál ani jednu etapu a navíc prohrál i souboj o zelený dres, který pravidelně vozíval domů. Média tak už řeší i možný konec slovenského cyklisty ve stáji Bora. A Sagan k tomu řekl své…

Peter Sagan nevyhrál bodovací soutěž vůbec poprvé, co dojel do cíle v Paříži. Vítězný Sam Bennet mu utekl o 96 bodů a vyhrál i poslední etapu, na kterou si Sagan brousil zuby. 


Třicetiletý Sagan vyhrál bodovací soutěž sedmkrát (v letech 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2018, 2019), jen v roce 2017 ho diskvalifikovali po střetu s Markem Cavendsihem. Ani tento rok se nevyhnul trestu, když byl po nebezpečném manévru v 11. etapě přeřazen z druhého na poslední místo ve skupině a přišel o 43 bodů.

Související obsah


Nicméně trojnásobný mistr světa sezónu nebalí, naopak se těší na novou výzvu. Tou má být blížící se Giro d´Italia, které odstartuje 3. října.

Zdroj: Profimedia

"Mezi Tour a Girem jsou dva týdny času. Myslím si, že mám nějakou kondici a teď jde spíš o to, abych dobře zregeneroval mentálně. Na Giro je potřeba přijet silný, aby měl člověk chuť bojovat. Teď už není potřeba ani trénink, spíš si chci užít pár dnů se svým synem,“ dodal Sagan v rozhovoru pro slovenskou televizi.

Související obsah


Přišla řeči i na setrvání ve stáji Bora, kde má slovenský cyklistický šoumen smlouvu platnou do roku 2021, díky které si ročně má přijít až na 150 milionů korun.


„Jsem s Ralphem Denkem každý den v kontaktu a nevím, že by se mělo něco měnit,“ uvedl Sagan ke spekulacím o jeho odchodu ze stáje.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události