Tenis

První Egypťanka na grandslamu: Vydřela postup, slávu jí zařídil Salah!

První Egypťanka na grandslamu: Vydřela postup, slávu jí zařídil Salah!
Zdroj: Profimedia

Vlastně by o jejím pozoruhodném kousku svět možná ani nevěděl. Jenže Mohamed Salah si všimnul zmínky o vůbec první Egypťance, která si zahraje grandslam a poslal do světa retweet. Rázem se na telefon Majar Šerifové začaly hrnout gratulace. Nečeká ji ledajaké první kolo, zahraje si proti Karolíně Plíškové, druhé nasazené hráčce French Open.

Možná jste o čtyřiadvacetileté Egypťance ještě neslyšeli. Objížděla převážně turnaje ITF a i když má na svém kontě už osm triumfů, stále patřila do druhého sledu hráček, které na velká klání sháněla pozvánky jen sporadicky.


Ale teď to vyšlo. Přihláška do kvalifikace French Open byla přijata a pak příšla tři impozantní vítězství. Razantní tenis Majar Šerifové, jejíž největší zbraní je na ženské poměry opravdu tvrdý servis, slavil úspěch. Šest setů 6:4, 6:0, 6:2, 6:4, 6:1, 6:3. Tři zápasy se soupeřkami, které v žebříčku WTA byly před ní. To už nebyla náhoda.


A pak ten Salahům retweet...

Zdroj: Twitter


Když Majar zapnula telefon po postupu do hlavní části French Open, nestačila se divit. Každá z jejích tří sester líčila, jaké šílenství se kolem jejich rodiny strhlo. Ale u vytržení byl celý Egypt. Zprávy, které posílá Mohamed Salah jsou mnohdy víc, než ty, které pošlou do éteru egyptská média…


"Je velmi, opravdu velmi hezké získat takovou podporu od někoho, kdo už si získal respekt a kdo je tak populární," řekla Šerifová ve svém rozhovoru pro turnajový web Rolandgarros.com.

Zdroj: Profimedia

"Salah je prostě někdo. Takže ano, jsou to úžasné pocity, když si mě všimnul. No prostě: „Někdo tak respektovaný! Děkuji Bohu!“ neskrývala své nadšení Majar Šerifová. Připustila také, že slavný fotbalista a hvězda Liverpoolu jí inspiroval. "Víte, není snadné odejít z domova, riskovat a stát se pak jedním z nejlepších na světě v něčem, v čem vaše země nejlepší není," řekla.


Teď už nebude anonymní hráčka, která vás může kdykoli překvapit. Teď už ukázala, že se s ní musí počítat.
"Upřímně, je opravdu velmi hezké vidět, že lidé vědí, kdo jsem. Že lidé pochopili, jaké úsilí to stojí. A teď... Vlastně jsem taky trochu jedinečná pro lidi v mé zemi, dosáhla jsem něčeho mimořádného. Cítím, že je to pro mě velmi, velmi důležité, dává mi to velkou duševní podporu,“ dodala první Egypťanka v historii na tenisových grandslamů.

Zdroj: Profimedia

V prvním kole jí čeká Karolína Plíšková, tedy hráčka, která už si okusila být světovou jedničkou. A Majar Šerifová má respekt:
„I když to teď nezvládnu, tak v příštích dvou, třech, čtyřech, pěti letech se může povést víc. Budu trpělivá. Vím, že hraji dobře, to je nejdůležitější.“


Mimochodem nestává se často aby v arabské zemi významní sponzoři podporovali ženy, ale Majar Šerifová možná začíná bořit ledy i v tomto ohledu. Jejím partnerem se stala významná egyptská banka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události