Tenis

Talent Korda končí. V Paříži dostal od Nadala, pak požádal o autogram

Americký tenista s českými kořeny Sebastian Korda končí své působení na Roland Garros. Poté, co se jako kvalifikant dostal až do osmifinále, ho o další postup připravil Rafael Nadal. Mladík dostal od fenomenálního Španěla cennou lekci.

Syn slavného českého tenisty Petra Kordy nedokázal světové dvojce příliš vzdorovat. Nadal vyhrál první dva sety naprosto jednoznačně.

20letý Korda pak zkusil překvapit Španěla ve třetím setu, kdy mu dokonce sebral servis a vedl 2:0. Rafa však na jeho vzdor odpověděl, brzy srovnal a vzápětí po dalších dvou brejkách zvítězil i ve třetím setu.

Související obsah

Španělský tenista tak po výsledku 6:1, 6:1 a 6:2 postupuje do čtvrtfinále na Roland Garros. Sebastian Korda si však odváží z Paříže velmi cenné zkušenosti a také zajímavé skalpy světových hráčů.

Sebastian Korda se pak také pochlubil cenným artefaktem od svého idolu. Hvězdný Nadal mu totiž věnoval svůj podepsaný dres.

"Požádal někdy nějaký tenista soupeře po posledním míčku o autogram? Nejlepší moment v mém životě, Díky moc," sdílel na sociálních sítích nadšený mladík a syn českého táty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události