Esport

V esportu na vzhledu záleží – může i zabíjet!

V esportu na vzhledu záleží – může i zabíjet!
Zdroj: https://www.pcgamesn.com/street-fighter-v/some-street-fighter-5-fans-are-worried-that-capcom-are-coming-for-their-bottoms

Každá hra to má s výběrem postav trochu jinak. Některé tituly jich mají celou řadu, například v oblíbené League of Legends si můžete vybrat z více než 140 „šampionů“, z nichž každý má jiné schopnosti. V jiných hrách, jako je například Counter Strike: Global Offensive, mají hráči z hlediska schopností postavy naprosto identické, mohou si pouze poupravit jejich vzhled. Teorie je taková, že to, jak postava vypadá, nemá na průběh hry naprosto žádný vliv. Je to tak ale i v praxi?

 „Skin“, neboli alternativní vzhled postavy, vývojáři většinou nabízí jako odměnu za dosažené úspěchy ve hře, či za peněžní poplatek. Mělo by jít o čistě kosmetickou úpravu, která by do samotného hraní neměla nikterak zasahovat. Jak ve svém posledním videu ale nedávno upozornili theScore esports, i opak může být pravdou.

 

Například Riot Games, vývojáři MOBA hry League of Legends, museli své postavy „stáhnout z kůže“ již dvakrát. V případě elementalistky Lux byl problém takový, že všechny její útoky měly v podání Steel Legion skinu velmi podobné až identické animace.
 

Hráči tak v zápalu boje nebyli schopní od sebe její schopnosti rozlišovat, a tím pádem na ně ani reagovat. U hrdiny Blitzcranka šlo o verzi vzhledu iBlitzcrank, který zásadním způsobem změnil animaci jeho útoku Rocket Grab tak, že ho hráči nebyli schopní sledovat.

 

Neoficiálně se v LoL turnajích nesmí používat ani alternativní vzhled postavy Justiciar Syndra, který mění barvu jejího speciálního ničivého útoku z fialové na bílou – opět kvůli přehlednosti hry. Existují ovšem i „skiny“, které schopnosti League of Legends hrdinů naopak zpřehledňují. Patří mezi ně například Snowday Bard a Forecast Janna.
 

Stejnému, i když jinak se projevujícímu problému, musí čelit i hráči kompetitivních stříleček. Ze hry Rainbow Six Siege musela být v kompetitivních turnajích stažena řada skinů „Ember Rise“, která hráče na některých místech map téměř zviditelňuje. Ze stejného důvodu bylo nuceno nový vzhled postav v roce 2019 stáhnout i CS:GO.

„Skiny“ mohou být ovšem zakázány i z jiných důvodů. Za „nemravnou“ a „pohoršující“ byla například označena nyní již stažená Sweet Tooth Sol ze hry SMITE, která vypadala, mluvila a dokonce i vzdychala způsobem, který publiku připomínal úplně jiný typ zábavy než profesionální hraní. Podobnému osočení čelil i jeden z alternativních vzhledů postavy Mika ze hry Street Fighter V, který odhaluje většinu její zadnice.
 

A na konec jedna perlička. Značka MARVEL použila ne jednou, ale hned dvakrát podobiznu španělského krále Juana Carlose jako předlohu pro svou postavu Magneto.


Poprvé, v roce 2005, se jednalo o zpracování jednoho z klasických tištěných komiksů, podruhé v roce 2012 se postava inspirovaná španělským králem objevila v bojové hře Ultimate Marvel vs. Capcom 3. Královská rodina incident v obou případech zaznamenala, se společností MARVEL se soudila a oba soudy také vyhrála.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.