Cyklistika

Fantazie! Český cyklista Černý všem ujel a vyhrál etapu na Giru!

Životní triumf si v devatenácté etapě závodu Giro d'Italia připsal český cyklista Josef Černý, který dojel ve zkráceném závodu na prvním místě!

Kvůli protestu byla devatenáctá etapa zkrácená jen na polovinu. Hned po výjezdu se dostal 27letý jezdec společně s Pellaudem a Campenaertsem do úniku.

Vedoucí skupina se pak zvětšila, ale 25 kilometrů před cílem se začal rozpadat. Černý se ale stále držel a záhy se utrhl, vytvořil si náskok čtyřiceti vteřin a díky skvělému rozvržení tempa finišoval jako první. V cíli byl před ostatními rychleji o osmnáct vteřin.

Související obsah

Druhý dojel Begličan Victor Campnaerts a třetí Mosca. Peter Sagan, kterému byla tato rovinatá etapa šitá jako na míru, ztratil šance hned po startu, když nezareagoval na únik vedený Černým.

Hlavní peloton s řadou favoritů dorazil do cíle až dvanáct minut po českém jezdci. Růžový dres uhájil Nizozemec Wilco Kelderman.

Související obsah

"Na konci to bylo o tom, kdo bude mít lepší nohy. Jsem hrozně šťastný. Pořád tomu nemůžu uvěřit, všechno se stalo tak rychle. Bylo to neuvěřitelné, ani to neumím popsat," rozplýval se Černý.

Výsledek etapy Morbegno – Asti:

1. Černý (CCC) 2:30:40
2. Campenaerts (NTT) +00:18
3. Mosca (TSF) +00:26
4. Clarke (EF1)
5. Keisse (DCQ)
6. Armée (LTS) stejný čas

Pořadí po 19. etapě:

1. W. Kelderman (SUN)
2. J. Hindley (SUN) +0:12
3. T. Hart (IGN) +0:15
4. P. Bilbao (TBM) +1:19
5. J. Almeida (QST) +2:16

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události