Fotbal

Valná hromada FAČR nebude, rozhodčí povede dočasná komise

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) nesvolá mimořádnou valnou hromadu. Shodl se na tom na videokonferenci Výkonný výbor, který zároveň rozhodl o vytvoření dočasné tříčlenné komisi rozhodčích.

Korupční kauza ohledně ovlivňování výsledků v nižších soutěžích stála, kromě zatčeného Romana Berbra, místo také šéfa komise rozhodčích Jozefa Chovance.

Na svou fuknci pak rezignovala i Dagmar Damková, a tak ve výboru zůstalo jen deset jmen z dvanácti.

FAČR přinesla info o dalším postupu ve svém komuniké. "Nejdříve proběhnou od ledna do března 2021 valné hromady jednotlivých okresních a krajských fotbalových svazů. Následně se bude, a to ještě před finálovým turnajem Euro, konat řádná valná hromada, která bude zároveň valnou hromadou volební," stojí ve zprávě.

Související obsah

Než bude sestavená nová komise rozhodčích, bude o jejich nasazování na utkání rozhodovat provizorní tříčlenná skupina. Po jednom členu do ní budou nominovat FAČR a Ligová fotbalová asociace (LFA). Třetí jméno pak bude jmenováno oběma asociacemi společně.

Nejvyšší tuzemské soutěže stále věří v restart ještě na podzim. O podmínkách možného pokračování za přísných hygienických opatření jednají svazoví zástupci s tuzemskou vládou. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události