Basketbal

Legenda NBA si plní svůj sen. Otevírá si obchod s marihuanou

Legenda NBA si plní svůj sen. Otevírá si obchod s marihuanou
Zdroj: Profimedia

Bývalý skvělý basketbalista NBA Shawn Kemp si po ukončení sportovní kariéry zvolil netradiční způsob výdělku. Padesátiletý Američan si v Seattlu otevřel obchod s marihuanou.

Pryč jsou časy, kdy Shawn Kemp řádil na palubovkách NBA. Šestinásobný účastník All-Star Game se v padesáti letech rozhodl pro netradiční způsob podnikání a místo basketbalu se nyní věnuje obchodu s marihuanou.


Kemp měl v minulosti problémy s policií kvůli držení drog a šlo právě o marihuanu. Nyní si v Seattlu otevřel obchod s touto lehkou drogou, ve státě Washington je totiž marihuana legální.

"Obchod s marihuanou je něco, na co jsem se těšil už několik let, ale nemohl jsem najít správného partnera," prozradil Kemp pro CBS News. Správné partnery už našel, a tak si svůj vysněný obchod mohl otevřít, i když to dle jeho slov zabralo skoro rok práce před otevřením.V roce 2012 Washington legalizoval marihuanu a od té doby se otevřela spousta obchodů s ní, ale drtivá většina z nich je vlastněna bělochy. Kemp proto svůj obchod považuje za inspiraci pro ostatní lidi jiných ras. Mistr světa z roku 1994 by chtěl, aby se "byznys s marihuanou pootevřel pro všechny."


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Basketbal

Důležité Události