Rally

Radost Václava Pecha. Po změně verdiktu mu připadne republikový titul

Radost Václava Pecha. Po změně verdiktu mu připadne republikový titul
Zdroj: Profimedia

Závodník Václav Pech nakonec může slavit už svůj osmý titul mistra ČR v automobilových soutěžích. Prvenství mu nakonec přiklepl Výkonný výbor automobilového sportu České republiky (AČR), který se dohodl, že zvolí šampiona letošního ročníku, ačkoliv se odjely pouze tři závody.

 Koronavirus letos výrazně zamíchal se závody rally v Česku. Rozhodující podnik se měl jet v listopadu v Klatovech, jenže i ten nakonec museli organizátoři zrušit.

"U řady disciplín tak nebyla splněna podmínka čtyř odjetých podniků, což bylo minimum, aby mohli být mistři vyhlášeni. Na výkonném výboru v pátek jsme se ale dohodli, že vzhledem k situaci, která je, uznáme k vyhlášení mistrů i tři podniky," přišel s důležitým oznámením generální sekretář automobilového a motocyklového sportu AČR Tomáš Kunc.

Tento verdikt udělal radost závodníkovi Václavu Pechovi, který může po pěti letech opět slavit titul mistra ČR. Letos o trofej usiloval společně s Janem Kopeckým, který se stal šampionem právě v předešlých pěti ročnících.

Související obsah

43letý Pech letos ovládl se svým vozem Ford Focus WRC Rallye Bohemia a Valašskou Rallye. Kopecký pak uspěl akorát na Rallye Pačejov.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rally

Důležité Události