Fotbal

VIDEO: Neskuteční borci! Vzepřeli se osudu, fotbal hrají i po amputaci!

Kamerunská trenérka Flore Tchuendomová má pod palcem partičku pořádných frajerů! I když jim chybí některá z končetin, nezanevřeli na sport. I s berlemi dokáží běhat za míčem a tvrdě vypálit na bránu.

Tchuendomová má na starosti třináct mužů, kterým pomáhá v nelehké životní situací s tím, aby se mohli zapojit do sportovních aktivit a dodali si sebevědomí.

"Fotbal jsem milovala dlouho, ale nedokázala jsem si představit sebe v pozici trenéra. Ke koučování amputovaných hráčů jsem se dostala skrze sdružení amputovaných, jehož jsem součástí," komentuje trenérka, která nakonec využila svých sportovních zkušeností k záslužné činnosti.

Související obsah

Mužstvo se schází na hřišti ve městě Douale a společně takto trénuje již rok. "Je tu spoustu mladých lidí, kteří neměli možnosti se nějak realizovat. Přemýšlela jsem, jak jim v tom pomoci," vysvětluje Tchuendomová, jak se ke koučování dostala. 

Možnost zahrát si fotbálek kvituje i kapitán mužstva Theophile Foguou. "Zpočátku to bylo těžké se s tím vyrovnat, ale protože je nás tu víc, které potkal podobný osud, naučili jsme se s tím žít snáz, přizpůsobujeme se a užíváme si to," oceňuje.

Související obsah

Pár koleček o berlích, pilování kombinací i přesných střel na branku. To není ale tím hlavním cílem, který Tchuendomovou těší. "Jsem šťastná, že se mohu klukům pomoci k tomu, aby se bavili a aby měli ve tváři úsměv."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Watford nezvládl záchranářský duel, Kucka si dal vlastní gól

Fotbalisté Watfordu nesmírně důležitý zápas vůbec nezvládli. V domácím utkání s Norwichem, které bylo asi na deset minut přerušeno kvůli výpadku proudu, prohráli 0:3, když všechny branky vstřelil Norwich ve druhém poločase. Vlastním gólem k tomu přispěl i slovenský reprezentant Juraj Kucka. Norwich se tak díky třem bodům dostal mimo sestupové pozice Premier League.