Fotbal

VIDEO: Neskuteční borci! Vzepřeli se osudu, fotbal hrají i po amputaci!

Kamerunská trenérka Flore Tchuendomová má pod palcem partičku pořádných frajerů! I když jim chybí některá z končetin, nezanevřeli na sport. I s berlemi dokáží běhat za míčem a tvrdě vypálit na bránu.

Tchuendomová má na starosti třináct mužů, kterým pomáhá v nelehké životní situací s tím, aby se mohli zapojit do sportovních aktivit a dodali si sebevědomí.

"Fotbal jsem milovala dlouho, ale nedokázala jsem si představit sebe v pozici trenéra. Ke koučování amputovaných hráčů jsem se dostala skrze sdružení amputovaných, jehož jsem součástí," komentuje trenérka, která nakonec využila svých sportovních zkušeností k záslužné činnosti.

Související obsah

Mužstvo se schází na hřišti ve městě Douale a společně takto trénuje již rok. "Je tu spoustu mladých lidí, kteří neměli možnosti se nějak realizovat. Přemýšlela jsem, jak jim v tom pomoci," vysvětluje Tchuendomová, jak se ke koučování dostala. 

Možnost zahrát si fotbálek kvituje i kapitán mužstva Theophile Foguou. "Zpočátku to bylo těžké se s tím vyrovnat, ale protože je nás tu víc, které potkal podobný osud, naučili jsme se s tím žít snáz, přizpůsobujeme se a užíváme si to," oceňuje.

Související obsah

Pár koleček o berlích, pilování kombinací i přesných střel na branku. To není ale tím hlavním cílem, který Tchuendomovou těší. "Jsem šťastná, že se mohu klukům pomoci k tomu, aby se bavili a aby měli ve tváři úsměv."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události