České reprezentaci přátelské utkání proti Německu příliš nevyšlo. Němci byli po většinu času lepším týmem a od prohry vyšším výsledkem nás nakonec ochránil dobrý výkon brankáře Jiřího Pavlenky. Příliš spokojený nemohl být ani trenér Jaroslav Šilhavý, který však dal v prvním poločase šanci především nováčkům a hráčům, kteří momentálně přiliš nehrají.
Na pozápasové konferenci pak tento tah označil za jedno z pochybení. "Bylo asi i naší chybou, pro jakou sestavu jsme se v první půli rozhodli. Některé hráče jsme hodili do vody, i když ve svých klubech nehrají. A ještě proti tak silnému soupeři,“ přiznal kouč Šilhavý.
Ten do utkání nakonec nominoval i obránce Václava Jemelku nebo po předchozí kritice také záložníka nizozemského Twente Václava Černého.
Němci, kteří hráli v také dost pozměněné sestavě, však byli lepší a české fotbalisty k velkým šancím nepouštěli. Tu největší měl v závěru střídající Vydra. Toho však vychytal skvělým zákrokem gólman Trapp.
„Chtěli jsme hrát aktivně a napadat soupeře, jenže jsme nestíhali, nedostupovali protihráče, po zisku míče ho hned ztráceli, dělali chyby a ani organizace hry moc nefungovala," vyjmenovával reprezentační kouč hlavní chyby našeho celku.
Reprezentaci nyní čeká důležitý dvojzápas v Lize národů. Na plzeňském stadionu nejdříve přivítají v neděli Izrael. Ve středu je pak čeká Slovensko.